فناوری

اولین مریخ نورد بریتانیا سال 2021 پرتاب می شود

شرکت Spacebit با شرکت آمریکایی Astrobotic توافق نامه ای را امضا کرد تا اولین مریخ نورد بریتانیا که یک ربات چهار پا کوچک است را تا سال 2021 به فضا پرتاب کند.

این نخستین مریخ نورد انگلیسی است که پس از ایالات متحده ، چین و روسیه به ماه فرستاده می شود.

این مریخ نورد یک ربات چهار پا کوچک است که توسط شرکت Spacebit انگلیسی راه اندازی شده است. دارای سنسورهایی است که می توانند اندازه گیری کنند و داده های اکتشاف را برای تجزیه و تحلیل محققان جمع آوری کنند.

این روبات همچنین مجهز به دوربین هایی است که یکی از آنها می تواند “سلفی های روبات” بگیرد  و در برابر نوسانات درجه حرارت از 130 درجه سانتیگراد (266 درجه فارنهایت) در طول روز تا منهای 130 درجه سانتیگراد در شب نیز مقاومت می کند .

اولین ماه نورد بریتانیا

همچنین در نهایت قادر خواهد بود از طریق لوله های به اصطلاح گدازه قمری،که تونل هایی در زیر سطح ماه قرار دارند ، حرکت کند.

Spacebit می گوید ، این چیزی است که قبلاً اتفاق نیوفتاده است.

این شرکت توافق نامه ای را با شرکت آمریکایی Astrobotic امضا کرد تا نخستین مأموریت خود را در سال 2021 در  Peregrine Astrobotic انجام دهد. هواپیمای زمینی آمریکایی با یک موشک Vulcan از یک سایت در ایستگاه نیروی هوایی کیپ کاناورال فلوریدا پرتاب می شود.

مریخ نورد بریتانیا نخستین اولین مریخ نوردی خواهد بود که به ماه فرستاده می شود و که به صفوف ایالات متحده ، چین و روسیه می پیوندد که قبلاً آن مأموریت را انجام داده اند. ایالات متحده آمریکا مریخ نورد دیگری به نام Rosalind Franklin را ساخته است که امیدوار است روزی در مریخ فرود آید.

هند به تازگی سعی کرده است یک مریخ نورد را به ماه بفرستد ، اما لحظه ای بعد از پرتاب ارتباط خود را با ایستگاه از دست داد. گزارش شده است که این وسیله نقلیه در سطح ماه سقوط کرده است.

شرکت های خصوصی امیدوار هستند که از فرصت های تجاری ارائه شده توسط اکتشافات فضایی بهره مند شوند. مورگان استنلی تخمین می زند که اقتصاد فضا تا سال 2040 می تواند بیش از 1.1 تریلیون دلار ارزش داشته باشد.

ویرجین کهکشانی ریچارد برانسون در اوایل سال جاری اعلام کرد که به عنوان اولین شرکت گردشگری فضایی به بازار عرضه خواهد شد .

 

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن