فناوری

تولید برق از راه رفتن سربازان !

ارتش آمریكا می خواهد از قدم زدن یک سرباز برای تأمین انرژی الکترونیك استفاده كند تا به فرماندهان اجازه دهد در هنگام حضور در میدان نبرد ، آنها را ردیابی كنند.

سربازان به طور فزاینده ای به وسایل الکترونیکی در جنگ وابسته اند و دانشمندان معتقدند راهی پیدا کرده اند که بدون نیاز به موقعیت مکانی، ابزار آنها را شارژ کند.

ارتش آمریكا در حال همکاری با Robotic Research LLC برای طراحی كفی های حسگر است كه با هر قدم ، برق تولید می كند.

این گجت نه تنها از فناوری تولید برق برخوردار است ، بلکه به فرماندهان نیز امکان می دهد سربازان خود را در محیط های که پوشش رادیویی ندارن با GPS ردیابی کنند.

 

قدم زدن یک سرباز برای تأمین انرژی

Robotic Research LLC ، پیشرو در زمینه استقلال و فن آوری های روباتیک ، اخیراً قراردادی 16.5 میلیون دلاری با ارتش آمریكا منعقد کرده است که به کمک آنها میتواند برای توسعه این سنسورها که از فناوری به نام WarLoc استفاده میکند قدم بردارد.

هنگامی که پاشنه یک سرباز روی کفی فشار می یابد ، این نیرو به مکانیسم سطح چرخش مینیاتور برخورد می کند و یک ژنراتور کوچک بار الکتریکی ایجاد می کند. با این فناوری میتوانند از قدم زدن یک سرباز برای تأمین انرژی استفاده کنند.

ناتان شارپس ، یک مهندس مکانیک مرکز C5ISR که حق ثبت این اختراع را دارد ، گفت: “ما یک مکانیسم برداشت انرژی را در یک کفی کفش پاشنه بلند قرار داده ایم تا هر بار که با پاشنه یک سرباز برخورد کند ، یک ژنراتور را فعال کند که برای تولید انرژی می چرخد. ”

ارتش آمریكا به طور مداوم به دنبال راه های جدید برای تولید برق برای سربازان در میدان جنگ است.

 

در سال 2017 دانشمندان برای سبک کردن بار باتری های سربازان ، وسیله ای را آزمایش کردند که برای تجهیزات مورد نیاز آنها شارژ تولید می کند.

این مکاشفه می تواند روشهای جدیدی را برای تجهیزات لازم در میدان نبرد برای سربازان به منظور تأمین انرژی وسایل الکترونیکی فراهم کند.

قدم زدن سرباز برای تأمین انرژی

در سال 2016 ، تفنگداران دریایی آمریكا اعلام كردند كه شلوارهای جدیدی را آزمایش می كنند كه میتواند قدرت حمل وسایل سنگین سربازان را بالا ببرد.

این اختراع با نام PowerWalk ، با طراحی سبک، ابزاری پوشیدنی است که به وسیله پاها از انرژی طبیعی پیاده روی برق تولید میکند. سپس یک مدار پیشرفته با انرژی الکتریکی باتری های Li-Iion یا NiMh را شارژ می کند.

کاربران می توانند هنگام پوشیدن دستگاه 10 تا 12 وات انرژی تولید کنند و پس از یک ساعت پیاده روی برق کافی برای شارژ چهار گوشی هوشمند ایجاد کنند.

مرکز تحقیقات Bionic Power مستقر در کانادا پروژه PowerWalk را برای کاهش تعداد باتری هایی که سربازان باید برای انجام مأموریت های خود همراه داشته باشند را توسعه داده است تا فضای بیشتری برای تجهیزات ضروری دیگر فراهم کند.

نوئل سوتو ، مهندس سیستمهای ارتش آمریكا در مركز تحقیقات توسعه و مهندسی می گوید: “یک سرباز معمولاً 16-20 پوند باتری را با مأموریت 72 ساعته با خود حمل میکند”

“اگر یک سرباز بتواند با این دستگاه ها انرژی قابل استفاده ای تولید کند ، این بدان معنی است که ما می توانیم وزن بار های حملی خود را کاهش دهیم و این باعث می شود که مدت زمان و اثربخشی افزایش یابد.”

 

منبع: https://www.carscoops.com

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن