سبک زندگی

3 عادت مؤثری که افراد موفق هرروز در محل کار انجام می‌دهند!

صبح‌ها بهترین زمان برای کنترل برنامه روزانه ما هستند. افراد موفق قبل از هر چیزی از اهمیت زمان آگاه بوده و به همین دلیل زودتر از بقیه از خواب برمی‌خیزند.
آن‌ها با صبح زود از خواب بیدار شدن، قبل از آغاز روز خود چندساعتی وقت برای اندیشیدن دارند.

افراد موفق

در این مقاله به سه نکته اساسی که افراد می‌توانند به‌واسطه آن در مسیر موفقیت قدم بگذارند و هر چه بهتر ساختار مغز خود را با محیط کار وفق دهند اشاره خواهد شد.

 

بر اساس بروزترین یافته‌های عصبی، افراد موفق هرروز خود را با این سه کار اساسی در محل کار آغاز می‌کنند:
 • پرهیز از حرف زدن‌های منفی
 • تمرکز همه‌جانبه
 • تداوم

پرهیز از حرف زدن‌های منفی

در مکالمات روزانه، چیزهایی به‌ظاهر کوچک وجود دارند که می‌توانند همه‌چیز را عوض کنند. سعی کنید از بکار بردن عبارات منفی اجتناب کنید تا بازخوردهای مثبت آن را در زندگی ببینید.


افراد موفق ، آگاهانه تفکرات بازدارنده و منفی را از ذهن خود دور می‌کنند. ما انسان‌ها همیشه بدترین منتقدان خود هستیم.
تحقیقات نشان می‌دهد افراد موفق به‌گونه‌ای به مغزشان آموخته‌اند تا مشکلات را هر طور که هست بپذیرند و از بزرگنمایی بیش‌ازحد آن جلوگیری کنند.
ازآنجایی‌که مغز سازمان‌یافته‌ای دارند قادرند زمان بیشتری را به مسائل اختصاص دهند و بیشتر روی کارشان تمرکز کنند.

 

درواقع این‌گونه می‌توان بیان کرد که آگاهی به موارد زیر مربوط است:

 

 • شخص از کارکرد ناخودآگاه خود اطلاع دارد و به آن واقف است.
 • شخص کنترل بیشتری روی افکار خود دارد.
 • شخص با توانایی بیشتری می‌تواند حرف‌ها و کارهای خود را سازمان‌دهی کرده و روی آن‌ها نظارت داشته باشد.
 • خودآگاهی، تماماً در مورد حضور مطلق در لحظه و داشتن هوشیاری کامل در مورد افکار و امور در دست انجام است.

 

تمرکز همه‌جانبه

وجود مشغله‌های فراوان ازجمله مسائل کاری یا شخصی، سبب می‌شود تمرکز کمی در محل کار داشته باشیم. یا با کوچک‌ترین فاکتور بیرونی، حواسمان پرت شود.

افردا موفق

تحقیقات نشان می‌دهد افراد موفق زمانی که کاری را آغاز می‌کنند ذهن و مغزشان را تماماً به همان کاری که در دست انجام دارند، اختصاص می‌دهند. آن‌ها به خود یادآوری می‌کنند چه‌کاری را و به چه دلیل آن را انجام می‌دهند و پیش از آغاز هر فعالیتی خود را به‌طور کامل برای انجام آن آماده می‌کنند.

«امی برن» می‌گوید: «مدیران موفق اغلب فیجت‌هایی روی میز کار خود دارند تا هر زمان که موردحمله تفکرات منفی و بیهوده قرار گرفتند، با استفاده از آن‌ها بتوانند دوباره تمرکز کنند و به ادامه کارشان بپردازند.»

هرچه افراد، هوش هیجانی  و خلاقیت بالاتری داشته باشند راحت‌تر می‌توانند روی کار خود تمرکز داشته و از فاکتورهای منفی دوری کنند.

 

تداوم

تداوم به معنای استمرار و ادامه دادن به کاری است که در حال انجام می‌باشد. اگر مانعی بیرونی یا افکار محاوره درونی شمارا از تداوم به کارتان بازداشت، تمرکز خود را افزایش دهید و تمام حواستان را روی کارتان بگذارید.

افراد موفق

زمانی که فرد به مرحله تداوم داشتن و چالشی که قصد انجام آن را دارد، می‌رسد؛ اتفاقات بسیاری در مغز او رخ می‌دهند.

پژوهش‌های جدید عصب‌شناسی در دانشگاه آکسفورد «تداوم داشتن» را به‌صورت زیر شرح می‌دهد:
 • تمرکز شدید و پرجوش روی لحظه‌ی کنونی
 • ادغام کارها و هوشیاری
 • از دست دادن خودآگاهی انعکاسی
 • حس خودکنترلی در شرایط گوناگون
 • حواس‌پرتی موقتی
 • تجربه‌ای که ذاتاً لذت‌بخش است

دستیابی به موفقیت اگر با یادگیری از تجربیات و به کار بستن عادات مفید افرادی که موفقیت‌شان در دنیا زبانزد است، همراه باشد بدون شک راحت‌تر بوده و سریع‌تر به نتیجه خواهد رسید.

باکمی دقت و بررسی برنامه روزانه و صبحگاهی افراد موفق درمی‌یابیم که غول‌های موفقیت جهان، برای افزایش بهره‌وری خود در محل کار چه‌کارهایی را انجام می‌دهند.

کلام آخر

«مارک تواین» در کتاب «قورباغه‌ات را قورت بده» نوشته: «اول صبح یک قورباغه زنده را قورت بده و مطمئن باش که هیچ‌چیز بدتر از آن قرار نیست در ادامه روز برایتان اتفاق بیفتد»

این جمله به این معناست که افراد موفق ، سخت‌ترین و چالش‌برانگیزترین کارهای خود را در ابتدای روز در محل کار انجام می‌دهند تا دیگر موضوعی برای نگرانی و حواس‌پرتی‌شان در ادامه روز باقی نمانده باشد.

در مقاله «افراد موفق روز خود را چگونه آغاز می‌کنند؟» می‌توانید کارهایی را که مشهورترین مدیران و موفق‌ترین افراد در ابتدای صبح به آن می‌پردازند را از زبان خودشان بخوانید.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن