سبک زندگی

زندگینامه جول اوستین – واعظ و سخنران انگیزشی

جول اوستین محبوب‌ترین و مشهورترین کشیش و سخنران تاثیر گذار قرن لقب گرفته است. او یک واعظ، نویسنده و کشیش ارشد در کلیسای لیک وود است. این واعظ محبوب، نویسنده هفت کتاب پرفروش نیویورک تایمز نیز می‌باشد.
«کشیش خنده» لقبی است که به واسطه تعهد اوستین به کمک به مردم در تمامی ابعاد زندگی، به او داده شده است.
جول اوستین

در ادامه با زندگی این واعظ سخنران محبوب بیشتر آشنا خواهید شد.

جول اوستین

جول اسکات اوستین در 5 مارس 1963 میلادی یعنی اسفندماه سال 1341 شمسی در آمریکا به دنیا آمد.

پدر جول اوستین یک کشیش بود که همواره او را به سخنرانی در کلیسا تشویق می‌کرد. جول قبول کرد که در پشت‌صحنه به پدرش در کلیسا کمک کند؛ اما درست 6 روز پس از ورود به کلیسا، پدرش از دنیا می‌رود.
پس از فوت پدرش، جول اوستین به‌عنوان کشیش ارشد کلیسای لیک وود مشغول به کار شد؛ کلیسایی که بزرگ‌ترین کلیسای پروتستان در شهر هیوستون آمریکا محسوب می‌شود. درواقع جول هیچ‌گاه متصور نمی‌شد که راه پدرش را ادامه دهد. در حال حاضر سخنرانی‌های هفتگی او توسط بیش از ۷ میلیون بیننده در هفته و بیش از ۲۰ میلیون نفر در ماه در بیش از ۱۰۰ کشور دیده یا شنیده می‌شود.

جول اوستین

او سخنرانی‌هایش را با تکنیک‌های فن بیان با جذابیت به خصوصی همراه می‌کند به‌طوری‌که وقتی پای صحبت وی می‌نشینید هیچ‌گاه متوجه گذشت زمان نمی‌شوید.
او یک مُبَلِغ مذهبی نیز هست که در تلویزیون برنامه دارد. اوستین معمولاً در استادیوم‌ها و اماکن عمومی ورزشی سخنرانی می‌کند. اوستین یک واعظ معمولی نیست. چهرۀ جذابی دارد و پیام‌های او این‌چنین هستند: «از تمام پتانسیل خود در زندگی استفاده کنید»، «پیروزمندانه زندگی کنید» و «لحظات سرنوشت‌ساز را از دست ندهید». او خیل عظیمی از مخاطبان را محصور خود می‌کند، از همین رو می‌توان او را یک خطیب مذهبی تأثیرگذار در نظر گرفت.

تحصیلات

جول اوستین در دانشگاه اورال رابرتز در تولسا اوکلاهاما، تحصیل کرد و در این دانشگاه ارتباطات رادیویی و تلویزیونی را فراگرفت اما هیچ‌گاه از آن فارغ‌التحصیل نشد و در سال 1981 ازآنجا انصراف داد تا در آژانس تلویزیونی پدرش کار کند و در برنامۀ مذهبی محلیِ هیوستون فعالیت نماید.

حرفه تخصصی

زمانی که جول به‌عنوان سخنران قدم در راه پدر نهاد، مخاطبان کمی داشت اما او هیچ‌گاه ناامید نشد و به سخنرانی خود در کلیسا ادامه داد. تا این‌که آوازه‌ی این سخنرانی، مردم را از شهرهای اطراف به لیک وود کشاند. حالا آن فروشگاه کهنه که با ۹۰ نفر بنیان گذاشته‌شده بود، دیگر جای سوزن انداختن نداشت.

وقتی اسم کشیش را می‌شنویم، تصوری از شخصی داریم که حرف‌های مذهبی به زبان بیاورد. درحالی‌که پندها و سخن‌های جول اوستین بیشتر جنبه‌ی روانشناسی و موفقیت‌های زندگی و شخصی دارد و فقط درباره‌ی مسائل مذهبی صحبت نمی‌کند.

در سال ۲۰۰۳ جول اوستین تصمیم گرفت یک کلیسای دیگر بنا کند؛ وی مرکز کامپک همان باشگاه تیم بسکتبال هیوستون راکتز را به‌عنوان ساختمان کلیسا خریداری نمود و پس از ماه‌ها تغییرات این ساختمان به یک کلیسا با ۱۶ هزار صندلی تبدیل شد.

کلیسا

جول اوستین توسط باربارا والترز به‌عنوان یکی از 10 فرد جذاب در سال 2006 انتخاب شد. نامزد سابق ریاست جمهوری جان مک کین از اوستین به‌عنوان نویسنده الهام‌بخش و محبوب خود نام‌برده است. خانواده اوستین در سال 2010 در صبحانه عید پاک به میزبانی رئیس‌جمهور باراک اوباما در کاخ سفید دعوت شدند.

زندگی شخصی

جول اوستین در سال ۱۹۸۷ یعنی در سن ۲۴ سالگی با ویکتوریا اوستین که خود متولد ۱۹۶۱ است و دو سال از جول بزرگ‌تر می‌باشد، ازدواج کرد.

کشیش

ویکتوریا نیز مانند جول یک کشیش سخنران می‌باشد و به همراه همسرش در کلیسا سخنرانی می‌کند. جول و ویکتوریا به‌سرعت در بین مردم محبوب شدند و طرفداران زیادی را پیدا کردند به‌طوری‌که در مدت یک سال مخاطبان آن‌ها از ۵۰۰۰ نفر به ۲۸۰۰۰ نفر افزایش پیدا کرد و به گفته‌ی مجله‌ی فوربز کلیسای لیک وود بزرگ‌ترین کلیسای غیر فرقه‌ای آمریکا شناخته شد.

حاصل ازدواج جول و ویکتوریا دو فرزند دختر و پسر به نام‌های جاناتان و الکساندرا است.

کتاب‌های جول اوستین

جول اوستین کتاب‌های زیادی را نوشته است که اسامی انگلیسی آن‌ها را در زیر آورده‌ایم.

Think Better, Live Better

Wake Up to Hope

Your best life now

Become a better you

The Power of I Am

I Declare

Lead Vertically

You can You will

I Hope You Dance

متأسفانه تعداد کمی از این کتاب‌ها به زبان فارسی ترجمه‌شده است.

کلام آخر

وقتی از جول اوستین سؤال شد چرا پند و موعظه‌های تو بیشتر به خیر و نیکی اشاره دارد تا شر و آتش جهنم؟

او پاسخ داد: «ترجیح می‌دهم بگویم خدا، خدای رحمت است. هر زمان اشتباهی مرتکب شدید رحمت خدا به‌سوی شما جاری ست، می‌توانید بازگشت کنید و رحمت و برکت او بطلبید».

 

 

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن