پزشکیسلامت و تندرستی

صدای زنگ ساعت باعث به صدا در آمدن زنگ خطر سلامت می شود

صدای زنگ ساعت احتمال تپش قلب و فشار خون را افزایش میدهد

 

تحقیقات نشان می دهد بیدار شدن با صدای زنگ ساعت باعث به صدا در آمدن زنگ خطر سلامت می شود !

صدای زنگ ساعت باعث به صدا در آمدن زنگ خطر سلامت می شود

حتما شما هم جزو آن دسته از افرادی هستید که صبح ها جهت رفتن به محل کار، دانشگاه ، مدرسه و کارهای دیگر از زنگ ساعت یا به اصطلاح آلارم استفاده میکنید. باید به شما بگوییم این کار چندان هم برای سلامتی مفید نیست و آسیب هایی در پی دارد که در ادامه به بررسی آن می پردازیم .

نتایج تحقیقات علمی در موسسه سلامت ژاپن نشان می دهد؛ احتمال تپش قلب و فشار خون در کسانی که با صدای ساعت زنگ دار و به صورت ناگهانی از خواب بیدار می شوند بیشتر از افرادی است که به آرامی خودشان بیدار می شوند.

صدای زنگ ساعت باعث به صدا در آمدن زنگ خطر سلامت می شود

به طور طبیعی احتمال سکته مغزی و سکته قلبی در صبح ها به دلیل بالا بودن فشار خون بیشتر از زمان های دیگر است و وقتی یک شوک غیر طبیعی و ناگهانی مثل صدای زنگ ساعت به فرد وارد می شود این احتمال بیشتر از قبل می شود.

چگونه خواب نمانبم؟

اما با توجه به این مساله که بیدار شدن خود به خودی در موقع مقرر کار چندان راحتی نیست و شما ناچار به استفاده از هشدارهای گوشی و یا ساعت خواهید شد ؛ بنابراین توصیه میشود از هشدارهایی با صدای کم ، بدون ویبره ، موسیقی های ملایم و آرامش بخش مانند صدای دریا و پرندگان استفاده کنید. تا هم خواب نمانید هم با با صدای آرامش بخش و دلپذیر از خواب بیدار شوید.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن