اخباراخبار سلبریتی

برزیده : ترامپ بر بی‌ حد و مرزی تجاوزش اعتراف کرد

عبدالحسن برزیده گفت: تهدید رییس جمهور امریکا مبنی بر حمله به اماکن فرهنگی نه تنها خلاف قوانین بین‌المللی بلکه نوعی اعتراف بر بی‌حد و مرز بودن جنایت امریکایی‌هاست.

این کارگردان سینما که ساخت فیلم‌هایی همچون «مزار شریف» و «دکل» را در کارنامه خود دارد درباره تهدید رییس جمهور آمریکا و حمله به نقاط فرهنگی ایران در صورت هر گونه اقدام ایران علیه امریکا به ایسنا بیان کرد: اصل حرفی که ترامپ زده کاملاً نوعی اعتراف بر این است که امریکا و امریکایی‌ها هیچ حد و مرزی را در تجاوز و جنایت نمی‌شناسند.

او افزود: سازمان ملل سال‌هاست که مقرر کرده کسی حق ندارد در هیچ جنگی به مراکز فرهنگی حمله کند و اینکه ترامپ مثل یک گاوچران وحشی صحبت می‌کند اولین نکته‌اش این است که شخصیت او، مبنی بر اینکه به هیچ کدام از قوانین بین‌المللی احترام نمی‌گذارد، دوباره بر همه ثابت می‌شود.

برزیده گفت:‌ نمونه بارز این مسئله در شخصیت او این است که چند سالی است درباره وضعیت کره زمین و آلودگی های زیست محیطی و گرم شدن زمین توسط دانشمندان و مراکز بین‌المللی هشدارهایی داده شده تا کشورهای صنعتی از جمله آمریکا اقداماتی را در این‌باره انجام دهند، اما او هیچ قدمی در این مسیر برنمی دارند، بنابراین از چنین شخصیت عقب افتاده‌ای که رشد او در کشوری پیشرفته و علمی باعث تعجب است، تهدیدهای این چنینی بعید نیست.

وی با یاداوری برخی اظهارات رییس‌جمهور آمریکا در مجمع عمومی سازمان ملل مبنی بر اینکه امریکا و منافعش از هر چیزی در دنیا مهم‌تر است، ادامه داد:‌

جنایت اخیری که او مرتکب شده خارج از عرف‌ها و قوانین بین‌المللی است و در همین راستا من هم مثل همه ایرانیان معتقدم باید هر چه درست است فارغ از تهدیدها انجام شود.

البته امریکایی‌ها سال‌هاست بچه‌های ایران را کشته‌اند و  «قاسم سلیمانی» چون فردی شاخص بود و همه دوستش داریم، این اتفاق خیلی بزرگ‌تر جلوه می‌کند، اما فراموش نمی‌کنیم که امریکا پیش‌تر هم فرزندان ایران را کشته و هر کدام از آن‌ها می‌توانند در دل ما کینه‌ای به وجود آورند.

با این حال این کینه باعث نمی‌شود که ما تدبیر نکنیم و با عصبانیت تصمیم بگیریم.

این کارگردان همچنین اظهار کرد: من سیاست‌مدار نیستم ولی به نظرم ترامپ با این نوع تهدیداتش خواسته بگوید که با ما جنگ نظامی خواهد داشت و اگر هم، کاری کند در بخش‌های اقتصادی و فرهنگی است، چون عواقب حمله به یک ناو یا پایگاه نظامی ما  برایش روشن است.

برزیده در پاسخ به اینکه آیا می‌توان این تهدید غیرقانونی درباره حمله به مراکز فرهنگی را به سازمان ملل معترض شد؟ گفت: شخصاً از سازمان ملل خیلی ناامیدم چون بدترین اتفاق‌ها وقتی که مثلا در غزه رخ داد و کودکان بسیاری کشته شدند، حداکثر واکنش آن‌ها این بود که آن را محکوم کردند اما باز هم کشتارها ادامه پیدا کردند.

با این حالا اگرچه شاید به طور طبیعی برای ثبت در تاریخ و نشان دادن مظلومیت خودمان باید اقداماتی هم در آنجا داشته باشیم، اما فکر می‌کنم همین رفتار و واکنش مردم پیام را رسانده است.

برزیده

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن