سبک زندگی

شغل های پردرآمد ایران را بشناسید!

پردرآمد ترین شغل‌های ایران چه شغل‌ های هستند؟ بدون شک این سؤالی است که ذهن همه ما را به خود درگیر کرده است. احتمالاً گمان می‌کنید دوره شغل‌ های پرسود و درآمد به پایان رسیده است یا این‌که این مشاغل تنها در دست افراد ثروتمند جامعه هستند؛ اما باید این نکته را بدانید هنوز هم راه‌هایی وجود دارد که در این اوضاع و شرایط بد اقتصادی با کمی ایده خلاقانه و پشتکار بتوان از آن کسب درآمد نمود.

با ما همراه باشید تا با برخی از این مشاغل آشنا شوید.

 

 • توریسم درمانی

 • صنعت گردشگری

 • راهنمای تور (تورلیدر)

 • وکالت

 • ورود به بازار بورس

 • کشاورزی و دام‌پروری نوین

 • برنامه‌نویس و توسعه‌دهنده وب

 • کسب درآمد اینترنتی

 • تدریس آنلاین

 • تولید محتوا

 • راه‌اندازی فروشگاه آنلاین

 • فروش محصولات از طریق اینستاگرام

 • بازاریابی آنلاین

 • واسطه‌گری (دلالی)

 • توزیع مواد غذایی

توریسم درمانی

بله درست متوجه شدید!

این روزها که بازار جراحی‌ها از جمله جراحی زیبایی داغ است، ایران به دلیل پایین بودن هزینه‌های پزشکی و دندان‌پزشکی، مقصد مناسبی برای سفر تبدیل‌شده است. به همین دلیل شاهد شکل‌گیری صنعت جدیدی به‌نام توریسم درمانی هستیم.

شغل

صنعت گردشگری

گردشگری یکی از شغل‌های پر درآمدی است که در گذشته توجه چندانی به آن نمی‌شد؛ اما به‌تدریج مردم از آثار و مناطق مهم گردشگری کشورمان که تعداد آن‌ها کم نیست، آگاه شده و از آن به نفع خود بهره بردند.

یکی از مواردی که توریسم را به منطقه جذب می‌کند علاوه بر مکان گردشگری، خلق‌وخوی مردم و نحوه میزبانی از آن‌ها است.

پردرآمد

خوشبختانه شاهد آن هستیم که فرهنگ میزبانی از گردشگران به‌تدریج گسترش‌یافته و روزبه‌روز گردشگران بیشتری جذب منطقه می‌شوند.

راهنمای تور (تورلیدر)

اگر از آن دسته از افراد هستید که به سفر و گردش علاقه‌مند هستید، راهنمای تور می‌تواند شغل خوبی برایتان باشد. با توجه به میزان افزایش گردشگران در ایران بخصوص در شهرهای گردشگر پذیری همچون اصفهان و شیراز، راهنمای توریست‌های خارجی درآمد خوبی برایتان خواهد داشت.

«راهنمای گردشگر» یا «تورلیدر» شخصی است که با آشنایی و تسلط کامل بر نقاط گردشگری یک شهر ازجمله اماکن تاریخی، بازارهای تجاری، جاذبه‌های طبیعت و … خصوصیات و تاریخچه مربوط به این اماکن را برای گردشگرانی که به آن محل سفر می‌کنند، توضیح داده و معرفی کند.

وکالت

وکالت از آن دسته از شغل‌های هیجان‌انگیزی محسوب می‌شود که طرفداران بسیاری برای دانشجویان دانشگاهی دارد. در ایران این شغل با وجود تمام سختی‌هایش یکی از پردرآمدترین مشاغل محسوب می‌شود.

پردرآمد

ورود به بازار بورس

بازارهای مالی در گذشته طرفداران زیادی نداشتند. درواقع مردم از این بازارها اطلاعی نداشتند و طریقه کسب درآمد از آن را بلد نبودند.

مردم پول خود را به بانک‌ها می‌سپردند و در عوض آن سود بالایی را دریافت می‌کردند؛ اما به‌تدریج سودهی بانک‌ها کاهش یافت و پیش‌بینی می‌شود این کاهش تا زیر 5 درصد هم برسد؛ بنابراین بازارهای مالی مانند بازار بورس اوراق بهادار، بورس کالا، بورس طلا و ارز انتخاب‌های مناسبی برای سرمایه‌گذاری هستند.

شغل

البته باید یادآور شویم که ورود به این بازارها مستلزم یادگیری و آموزش نکاتی است تا با نحوه کار و درآمدزایی آن آشنا شوید. این بازارها همان‌طور که سود بسیار زیادی عایدتان می‌کنند می‌توانند ضرر بزرگی نیز به شما وارد کنند.

کشاورزی و دام‌پروری نوین

رشد جمعیت در کشور به‌گونه‌ای است که کشاورزی سنتی پاسخگوی تمام نیازهای جامعه نمی‌باشد. از طرفی با پیشرفت تکنولوژی و ایجاد روش‌های نوین، این شغل به یکی از پردرآمدترین شغل‌ها نه تنها در ایران بلکه در جهان تبدیل شده است.

شغل

برای مثال اگر به آمار مصرف مرغ در کشور نگاهی بیندازید متوجه آمار بالای درخواست‌ها خواهید شد. تولید مرغ یکی از دسته‌های شغلی زیرمجموعه کشاورزی است که می‌تواند درآمد خوبی را عایدتان سازد.

برنامه‌نویس و توسعه‌دهنده وب

اگر جزء افرادی هستید که به علوم کامپیوتر علاقه‌مند هستید و از استعداد کافی برخوردار هستید، این شغل را فراموش نکنید. یکی از مزیت‌های این مشاغل این است که با هزینه کم می‌توانید آن را آغاز کنید.

شغل

برای شروع این کار به دانش و یک کامپیوتر نیاز دارید، هزینه استارت این کار از هزینه راه‌اندازی فلافل فروشی کمتر است.

برای این‌که برنامه‌نویس وب باشید و سایت‌های مختلفی راه‌اندازی کنید باید مهارت کد نویسی و تجربه کافی داشته باشید. برای کسب مهارت برنامه‌نویسی می‌توانید در دوره‌های مختلفی به‌صورت حضوری و غیرحضوری شرکت کنید. کافی است در گوگل آموزش برنامه‌نویسی مدنظرتان را جستجو کنید.

کسب درآمد اینترنتی

راه‌اندازی یک کسب‌وکار اینترنتی کار دشواری نیست. هر شخصی می‌تواند آن را راه‌اندازی کند، چیزی که بسیار اهمیت دارد برنامه‌ریزی شما برای پس از پروژه راه‌اندازی است.

آیا تمایل دارید در کسب‌وکار اینترنتی خود، فروش محصولات فیزیکی یا دیجیتالی را جای دهید؟

یا خدمات ارائه دهید؟ یا به‌واسطه تبلیغات، کسب درآمد کنید؟

میزان کسب درآمد شما از اینترنت به کسب‌وکار شما بستگی دارد، اگر علاقه‌مند به کار در محیط اینترنت هستید این شغل برای شما مناسب می‌باشد.

تدریس آنلاین

تدریس آنلاین یکی دیگر از مشاغلی است که با توجه به فشرده بودن برنامه‌های کاری و روزمره، یا حتی مشکلات مسافتی، طرفداران بسیاری پیدا کرده است. شما می‌توانید بدون هیچ محدودیتی در منزل خود به کمک اینترنت این کسب‌وکار را راه بیندازید.

تنها چیزی که در این راه به آن نیاز دارید، حرفه‌‌ای بودن است.

مثلاً اگر درزمینه‌ی کسب‌وکار اینترنتی فعالیت دارید می‌توانید با برگزاری یک وبنیار مجازی به درآمد میلیونی زیادی دست یابید.

وبینار (Webinar) از عبارت Web-based seminar گرفته شده و به کلاس، دوره، سمینار یا هر رویداد آنلاینی گفته می‌شود که در محیط وب و با استفاده از اینترنت به‌صورت کاملاً آنلاین، زنده، تعاملی و دوطرفه در یک‌زمان مشخص برگزار می‌شود.

البته این روزهای که بازار کلاس‌های زبان داغ است اگر به زبان خاصی تسلط دارید، می‌توانید تدریس آنلاین زبان را آغاز کنید و به درآمد خوبی نیز دست یابید.

تولید محتوا

تمام مطالبی را که در اینترنت می‌خوانید، حتی این متنی که در ارتباط با «شغل های پردرآمد ایران را بشناسید!» می‌خوانید یک محتوا محسوب می‌شوند.

کسب‌وکارهای اینترنتی بدون تولید محتوا به هیچ کجا نمی‌رسند، به همین دلیل همیشه به دنبال افرادی که بتوانند محتوای خوبی تهیه کنند، هستند.

یکی از نکات مثبت در ارتباط با تولید محتوا، امکان همکاری با چندین سایت است که می‌تواند درآمد خوبی عایدتان کند.

راه‌اندازی فروشگاه آنلاین

با گسترش اینترنت و دسترسی همه به آن، فروشگاه‌های آنلاین به بهترین راهکار برای توسعه کسب‌وکار تبدیل شده‌اند.

فروش از طریق اینترنت به دلیل این‌که از پرداخت مالیات و سایر هزینه‌های دیگر معاف است، طرفداران زیادی در حوضه کسب‌وکار پیدا کرده است.

فروش از طریق شبکه‌ها مجازی به‌خصوص اینستاگرام

با نگاهی به شبکه اینستاگرام متوجه خواهید شد این شبکه در میان ایرانیان از محبوبیت خاصی برخوردار است و طرفداران زیادی پیدا کرده است؛ بنابراین بازار خوبی برای ارائه محصول مورد نظرتان می‌باشد.

شغل

بازاریابی آنلاین

این روزها شغل بازاریابی طرفداران بسیاری به خود جذب کرده است. کافی ست با استفاده از فنون مذاکره و فروشندگی، محصول خود را به فروش برسانید به این صورت درصدی از فروش نیز به شما تعلق خواهد گرفت.

امروزه با رشد کسب‌وکارهای آنلاین، بازاریابی تلفنی (Telemarketing) جایگزین بازاریابی فیزیکی شده است.

واسطه‌گری (دلالی)

این شغل نه تنها به هیچ سرمایه‌ای نیاز ندارد بلکه یکی از موفق‌ترین و پول‌سازترین مشاغل نیز محسوب می‌شود. برای این کار کافی ست مشتری خوب را برای چیزهای مختلفی مانند خانه، زمین و … بیابید.

توزیع مواد غذایی

این شغل به معنای جابه‌جایی مواد غذایی از کارخانه به فروشگاه نیست! بلکه با کمی دقت متوجه خواهید شد این شغل پرسود به چه چیزی اشاره دارد.
شما می‌توانید با کمی خلاقیت، محصولات کارخانجات را به‌صورت کاملاً ویژه و متفاوت‌تر از قبل به دست مصرف‌کنندگان برسانید. درواقع هرچقدر در این کار ابتکار عمل بیشتری به خرج دهید، افراد بیشتری جذب شما خواهند شد.

بسیاری از این مشاغل به مدرک دانشگاهی خاصی نیاز ندارند و با کمی خلاقیت و ابتکار عمل می‌تواند شمارا به درآمد مطلوبی برساند.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن