پزشکیسلامت و تندرستی

رنگ کردن مو در دوران بارداری

آیا در دوران بارداری میتوان از رنگ مو استفاده کرد؟

رنگ کردن مو در دوران بارداری

آیا در دوران بارداری میتوان از رنگ مو استفاده کرد؟

 

رنگ کردن موی سر یکی از روش های زیبایی و آرایشی است که در بین خانم ها طرفداران پرو پاقرص زیادی دارد. اگر شما هم جزو این افراد هستید و دوران بارداری خود را میگذرانید یا تصمیم به مادر شدن گرفته اید با ادامه مطالب همراه باشید.

تحقیقات علمی در مورد تأثیر استفاده از رنگ ‌مو‌های شیمیایی در سلامت جنین چندان روشن نیست. بعضی از متخصصان معتقدند که برخی از مواد شیمیایی موجود در رنگ موهای شیمیایی می‌تواند از طریق پوست سر وارد جریان خون شود و خطرهایی را برای جنین ایجاد کند.


‌  با این حال، بعضی دیگر از متخصصان معتقدند مقدار جذب مواد شیمیایی هنگام رنگ کردن مو به میزانی نیست که خطری برای جنین ایجاد کند. برای خانم‌ها مهم است که احساس خوبی در دوران بارداری به خودشان داشته باشند. ‌‌

به همین دلیل، در مورد رنگ آمیزی مو در دوران بارداری بهتر است به نظر پزشک خود احترام بگذارید و مطابق آن عمل کنید. در هر صورت، بهتر است در سه ماهۀ اول بارداری که جنین در حال شکل گرفتن است و آسیب‌پذیری بیشتری دارد، برای جلوگیری از احتمال بروز هر مشکلی یا از رنگ کردن مو‌ها پرهیز کنید یا راه‌های امن‌تری را برای رنگ کردن مو انتخاب کنید.

 

استفاده از برخی رنگ موها که دارای آمونیاک کم تری نسبت به سایرین است یا رنگ های گیاهی یکی از گزینه های رنگ آمیزی موها با حداقل آسیب میباشد.

اگر به رنگ کردن مو دراین دوران اصرار دارید و می خواهید موهای سفیدتان را بپوشانید میتوانید از رنگ موهای گیاهی و طبیعی استفاده کنید.

رنگ موهای گیاهی مانند حنا برای زنان باردار بی خطر بوده و عوارضی ندارد.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن