فناوری

نوکیا مسئول توسعه شبکه 5G در استرالیا

ودافون به عنوان بزرگترین اپراتور مخابراتی فعال در استرالیا با انتشار بیانیه ای اعلام کرد که توسعه زیرساخت های لازم برای اینترنت 5G را به شرکنت فنلاندی نوکیا سپرده است.

در بیانیه مشترک ، این شرکت ها گفتند وودافون و هوچیسون استرالیا ، با سرمایه گذاری مشترک 50-50 ، شروع به کار 5G خود را در نیمه اول سال 2020 با نوکیا به عنوان فروشنده شبکه آغاز می کنند.

پیش از این توسع این زیرساخت ها به هواوی سپرده شده بود.

هواوی به عنوان یکی از بزرگترین شرکت های مخابراتی در جهان محسوب میشود.

اکنون بسیاری از کشورهای جهان به دو دسته تقسیم شده اند. نیمی از این کشورها نگران مسائل امنیتی و نگرانی احتمال جاسوسی این شرکت چینی را دارند.

توسعه شبکه 5G در استرالیا توسط نوکیا

برخی دیگر نیز نسبت به اتهامات مطرح شده نسبت به این کشور بی تفاوت بوده اند و در برقراری اینترنت نسل پنجم با این شرکت همکاری داشته اند.

پس از اجرای برنامه توسعه تیم ارتباطات موبایل توسط اتحادیه بین‌المللی مخابرات (ITU) و تحت نظر سازمان ملل برای سال 2020، بسیاری از اپراتورهای اینترنت و موبایل در جهان به دنبال رقابت با یکدیگر در تعیین نسل پنجم شبکه موبایل در جهان هستند.

بسیاری از غول های تکنولوژی در جهان تلاش دارند تا بتوانند در رده اولین سرویس دهنده اینترنت نسل پنجم در جهان قرار بگیرند. از بزرگترین آنها میتوان نوکیا، هواوی، تی موبایل، اسپرینت، ورایزن، اریکسون و غیره را نام برد.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن