پزشکیسلامت و تندرستی

مضرات استرس در دوران بارداری

استرس و نگرانی در بارداری چه تأثیراتی بر جنین میگذارد

مضرات استرس در دوران بارداری

استرس و نگرانی در بارداری چه تأثیراتی بر جنین میگذارد؟ ‌

داشتن⁦⁩ استرس مداوم و نگرانی بیش از حد و وسواسی می‌تواند احتمال زایمان زودرس یا کم‌وزنی جنین را افزایش داده و خطرات جدی به دنبال داشته باشد.در دوران بارداری این طبیعی بوده که مادر نگران سلامتی جنین باشد .از وزن‌گیری گرفته تا رشد جنین ممکن است برای مادر استرس‌زا و سبب استرس در دوران بارداری شود. علاوه‌بر مسائل مربوط به بارداری، ممکن است مشکلات و مسائل جدیدی با باردار شدن شما به زندگی تان وارد شود و اضطراب شما را دوبرابر کند.

لازم به ذکر است که استرس و نگرانی دائمی، بسیار آسیب‌زننده بوده و می‌تواند بر روند جذب مواد معدنی ضروری بدن و رشد جنین تأثیرگذار باشد.

مضرات استرس در دوران بارداری


اگر از روند بارداری‌ تان نگران هستید، تحقیق و مطالعه کنید و با آگاهی یافتن و دانستن، ترس و نگرانی را از خودتان دور کنید. اگر مشکل خاصی در شما وجود دارد، از پزشکتان کمک بگیرید و به توصیه‌های افراد غیرمتخصص عمل نکنید.

اگر نگرانی شما از مشکلات و مسائل خانوادگی است، سعی کنید به خودتان آرامش بدهید. با رفتار تند، توقع بی‌جا، غرغرکردن و بدخلقی، همسرتان را از خودتان دور نکنید. ‌
در کل سعی کنید خودتان را از هرنوع درگیری با اشخاص دور کنید و سلامت خود و جنینتان را در اولویت قرار دهید.

 

یکی از راه های کمک کننده در کاهش استرس گیاه سنبل الطیب است.

والرین valerian از قوی‌ترین ترکیبات آرام‌ بخش موجود در سنبل‌الطیب است، از این گیاه برای تسکین درد و درمان بیماری‌هایی مانند استرس، تشنج و سردردهای میگرنی استفاده می‌شود.  مصرف سنبل‌الطیب برای افرادی که دچار استرس هستند بسیار مفید هست.

جهت استفاده از این گیاه میتوانید آن را به تنهایی یا با کمی گل گاو زبان مخلوط کرده و دم کنید.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن