فناوری

ساخت ماشین الکتریکی از پلاستیک بازیافتی

این خودروی برقی کوچک توسط محققان هلندی طراحی شده است.

دانشمندان هلندی از دانشگاه صنعتی آیندهوون ایده ای برای یک EV اسپورت کم حجم ساخته شده از پلاستیک بازیافت شده اقیانوسی ارائه داده اند. قرار است بخش قابل توجهی از دستگاه را با زباله های پلاستیکی دفع شده از اقیانوس بسازند.

به گفته این تیم ، پروژه لوکا نه تنها برای ارزان تر کردن اتومبیل های برقی طراحی شده است بلکه نشان می دهد که این ضایعات همچنین می تواند یک منبع با ارزش باشد.

بشریت سالانه 2.1 میلیارد تن زباله ایجاد می کند ، که 70٪ از آنها در محل دفن زباله ها باقی میماند.

تیم Luca با استفاده از مواد بازیافت شده در این ماشین الکتریکی می تواند این مشکل پسماند در جهان را برطرف کند و میتواند درصد موادی را که بازیافت می شوند را افزایش دهد.

ماشین الکتریکی از پلاستیک بازیافتی

مطابق توضیحات این کانسپت ، شاسی دستگاه از یک ساندویچ پانل منحصر به فرد با استفاده از یک ماده کامپوزیت سفت و سخت و بادوام متشکل از 100٪ PET بازیافت شده ساخته خواهد شد.

پوست این پانل از الیاف کتان آغشته به پلی پروپیلن ساخته می شود ، که از پلاستیک هایی که مستقیماً از اقیانوس بیرون می آیند ، بازیافت می شود.

بدنه نیز از مخلوطی از مواد پلی پروپیلن بازیافت شده و مواد “UBQ” ساخته می شود. UBQ یک شرکت است که زباله های خانگی مرتب نشده را به یک ماده اولیه بیولوژیکی تبدیل می کند.

قرار است اجزای فلزی پوسته و شاسی از فلز بازیافتی هواپیماهای جدا شده و فضاپیما ساخته شوند.

ماشین الکتریکی از پلاستیک بازیافتی

خودروی برقی Luca دارای دو اتاق خواهد بود و توسط دو موتور کاملاً برقی درون چرخ که در چرخهای عقب با قدرت ترکیبی 15 کیلو وات مستقر هستند هدایت می شود.

این نوع موتور مانع از هدر رفت درایو می شود و می تواند تا 92٪ راندمان باتری را به چرخ برساند. این دو موتور با شش باتری مدولار تولید انرژی میکند که در صورت دستیابی به فن آوری بهتر ، می توانند به راحتی با باتری های جدید جایگزین شوند.

هیچ نمایشگر گسترده ای از سرگرمی داخلی داخل لوکا وجود ندارد ، زیرا توسعه دهندگان این موضوع را هدر دادن منابع می دانند.

در عوض ، ماشین برای نیازهای اطلاعاتی و سرگرمی با تلفن هوشمند یا تبلت شما همگام می شود. در هنگام اتصال ، این ابزار به یک کنترل از راه دور برای سیستم صوتی و سایر گزینه های سرگرمی ثانویه تبدیل می شود.

ماشین الکتریکی از پلاستیک بازیافتی

در حالی که لوکا فقط روی کاغذ وجود دارد ، اما طرح ماشین الکتریکی با زباله های بازیافتی فقط یک مفهوم جسورانه نیست. مهندسان دانشگاه از قبل شروع به ساختن نمونه اولیه کار دستگاه کرده اند.

احتمال بر این است که این پروژه در ژوئن سال 2020 آماده خواهد شد.

 

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن