اخباراخبار داغ

نگاه دشمن و دوست به میزان مشارکت در انتخابات است

رئیس ستاد انتخابات کشور گفت: همه کسانی که ما را نگاه می‌کنند، چه دوستانمان در دنیا و چه دشمنانمان، همه نگاهشان این است که در انتخابات ۲ اسفند ضریب مشارکت چه عددی است.

به گزارش ایسنا و به نقل از وزارت کشور، جمال عرف در پانزدهمین جلسه کمیته اطلاع رسانی ستاد انتخابات کشور با اشاره به نزدیک شدن به موعد انتخابات مجلس شورای اسلامی گفت: تحولاتی که در کشور شکل گرفت، تحولات پرشتاب و سریعی بود که رهبر معظم انقلاب هم در خطبه‌های نماز جمعه تهران به آن اشاره کردند.

به مدت دو هفته پیاپی با برخی رویدادهای مهم مواجه بودیم و در پی همه این حوادث، با فرمایشات رهبری، زمینه استقرار آرامش در جامعه فراهم شده است.

بنابراین وظیفه ما به عنوان مجریان انتخابات و شما عزیزان و کسانی که اهل رسانه هستید، این است که جامعه را به سمت انتخابات ببریم.

وی افزود: در فرمایشات رهبری فرازهای مختلفی بود که یکی از آنها بحث انتخابات بود و ایشان اعلام کردند مشارکت مردم و حضور مردم، بیمه کننده کشور است. این ادبیات مستمر ایشان در این سی سال است و همواره دنبال مشارکت و مشارکت حداکثری بوده‌اند. بنابراین باید همه ظرفیت ها را پای کار بیاوریم و مشارکت حداکثری را شکل دهیم.

معاون سیاسی وزیر کشور ادامه داد:

نقش رسانه ها در این زمینه، نقش بسیار برجسته ای است؛ چرا که آنها نقش مؤثری در شکل دهی به افکار عمومی دارند. بنابراین باید تلاش کنیم فضا را به سمت انتخابات که موضوعی بسیار مهم و اساسی است ببریم.

مقام معظم رهبری بارها تأکید کردند که انتخابات فرصتی است که باید از آن استفاده کنیم. بنابراین باید مواظبت کنیم که مبادا دشمن از این فرصت سوء استفاده و از آن چالشی برای کشور ایجاد کند.

رییس ستاد انتخابات کشور با بیان این که رابطه‌ای معنی دار بین افزایش مشارکت و منافع و امنیت ملی وجود دارد، افزود: همه کسانی که ما را نگاه می کنند چه دوستانمان در دنیا و چه دشمنانمان، همه نگاهشان این است که در انتخابات ۲ اسفند ضریب مشارکت جمهوری اسلامی چه عددی است.

معاون سیاسی وزیر کشور و رییس ستاد انتخابات ادامه داد: جهت‌گیری ما در وزارت کشور، رسیدن به میانگین ۱۰ دوره قبل انتخابات است؛ یعنی رقمی حدود ۶۰ درصد است که رسیدن به این عدد وظیفه ما را مضاعف می‌کند؛ بنابراین باید تلاش کنیم به این سمت برویم و جامعه را باید بر اساس این میزان مشارکت آماده کنیم. برای هر قشر و بخش جامعه باید تقسیم بندی و برنامه متناسب با آن تنظیم کرد. اگر همه همت کنند و صحبت های رهبری را مبنا قرار دهند به طور قطع می‌توانیم به این نصاب برسیم.

جمال عرف

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن