سبک زندگی

3 کاری که افراد موفق برای حفظ اعتماد به نفس خود انجام می‌دهند!

افراد موفق برخلاف سایر مردم، شیوه سخن گفتن، تفکر و برخورد آنان با موقعیت‌ها، چالش‌ها و مشکلات متفاوت است. یکی از راه‌های دستیابی به موفقیت، الگوبرداری از افرادی‌ست که مسیر موفقیت را طی کرده‌اند. زیرا موفقیت مانند هر مهارت دیگری، اکتسابی است.

زندگی در دنیای پر زرق و برق امروزی، ممکن است اعتماد به نفس شما را کاهش دهد. افراد موفق از علت عدم اعتمادبه‌نفس خود آگاه هستند و به‌سرعت آن را شناسایی می‌کنند. آن‌ها از خود واقعی‌شان فراری نیستند و یکی از عادت‌های رفتاری آن‌ها اعتماد به‌ نفس است.

در ادامه با اصول و راه‌کارهایی آشنا خواهید شد که افراد موفق برای بالا نگه‌داشتن اعتماد به نفس خود از آن‌ها بهره می‌گیرند.

اعتماد

1-از علل عدم اعتمادبه‌نفس خود، آگاه هستند و خیلی سریع می‌توانند علت اصلی را شناسایی کنند.

بسیاری از کسانی که از کمبود اعتماد به نفس رنج می‌برند نمی‌توانند درست تشخیص دهند که دقیقا چه‌چیز باعث بروز این احساس در آن‌ها شده است.
اما افراد موفق به‌خوبی علل کمبود یا عدم اعتماد به‌ نفس خود را می‌شناسند و زمانی که در چنین موقعیت‌هایی قرار می‌گیرند خیلی سریع علت را تشخیص می‌دهند.

موفق

بهتر است اگر از قدرت کافی برای تشخیص علت عدم اعتماد به نفس خود برخوردار نیستید از یک متخصص کمک بگیرید.

2-در موقعیتی که آداب‌ورسوم آن‌ها را وادار می‌کند که خودشان نباشند، مقاومت می‌کنند.

انجام کارها و رفتارها برخلاف میل باطنی‌تان و بر اساس موقعیت یا به اجبار رسم و رسوم، سبب می‌شود اعتماد به نفس‌تان کاهش یابد. افراد موفق هیچگاه برخلاف میل باطنی‌شان رفتار نمی‌کنند و تابع موقعیت نمی‌شوند.

بهتر است منطقه نبوغ خود را با کمک متخصص شناسایی کنید. منطقه نبوغ در واقع ذات اصلی و خود واقعی شماست: رفتارهایی که از درون شما سرچشمه می‌گیرند، نه آنچه به شما آموزش داده شده است.
برای شناخت هرچه بهتر خود مقاله و کتاب بخوانید یا از کسی کمک بگیرید. این روش‌ها به شما کمک می‌کنند تا خودتان باشید و از افراد، مکان‌ها یا موقعیت‌های شغلی که خود واقعی شما را نمی‌خواهند دوری کنید. شناخت صحیح از خودتان، سریع‌ترین راه برای موفق‌شدن در این مسیر است.

3-اعتمادبه‌نفس عادت آن‌هاست

افراد موفق، راه موفقیت را یافته‌اند و به این حقیقت رسیده‌اند که برای موفق ماندن باید بر روی بالا بردن اعتماد به نفس‌شان تمرکز کنند. برای به‌دست‌آوردن اعتمادبه‌نفس باید آن را به جزئی از زندگی خود تبدیل کنید. اعتمادبه‌نفس را کسی به شما آموزش نمی‌دهد. با داشتن اعتمادبه‌نفس، به‌جای این‌که به ترس اجازه دهید سکان زندگی‌تان را در اختیار بگیرد خود شما موانع سخت زندگی را کنار خواهید زد.

موفق

اعتمادبه‌نفس یعنی به خودتان، هرکه باشید، ایمان داشته باشید و باور کنید که خود شما از پس هر مشکل و مانعی برمی‌آیید.
از همین حالا تمرین خودباوری را شروع کنید و پیام‌های منفی که دائما به سراغتان می‌آید را فراموش کنید. سعی کنید تمام تمرکزتان را بر روی پیام‌های مثبت بگذارید و آن‌ها را بر روی کاغد بنویسید تا ملکه ذهنتان شود. این پیام‌ها به باور شما تبدیل می‌شوند.

این تمرین اساس ایجاد اعتمادبه‌نفس است. نادیده‌گرفتن پیام‌های منفی و تکرار شکل مثبت این پیام‌ها را فراموش نکنید. هر فردی باارزش است و اگر شما ارزش واقعی خود را باور کنید اعتماد‌به‌نفس نیز به‌دنبال آن خواهد آمد.

کلام آخر

با تمرین است که استاد می‌شوی. سعی کنید اعتماد به نفس‌تان را با راه‌کارهای قید شده در بالا، تقویت کنید و تمرین اعتماد به نفس را رها نکنید.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن