پزشکیسلامت و تندرستی

آیا خوردن برف کار درستی است؟

مصرف برف از دیرباز در بین افراد رایج بود

آیا خوردن برف کار درستی است؟

برف یکی از زیباترین پدیده های جوی است و معمولا در فصل های سرد مانند زمستان با بارش در برخی مناطق برف خیز، جلوه زیبا و منحصر به فردی در طبیعت ایجاد میکند.

افراد زیادی به برف بازی و تفریح در برف علاقه مندند. علاوه براین افراد زیادی هستند که علاقه زیادی به خوردن برف و شیره که از دیرباز رایج بود دارند.

در گذشته هوا، پاک تر و عاری از مواد و رسوبات صنعتی و مضری که اکنون وجود دارد بود. آیا با توجه به این موضوع هنوز هم خوردن برف کار درستی است؟

برف نخوريد !

یکی از متخصصان تغذیه درباره خوردن برف اظهار دارد ،در حال حاضر و شرایط کنونی به علت آلودگی هوا و وجود ذرات معلق در آن، پس از بارش برف، این ذرات بر روی زمین تجمع پیدا میکنند در نتیجه مصرف برف از لحاظ بهداشتی امری نادرست است.

وی گفت: به این دلیل که در حال حاضر شرایط جوی به گونه‌ای است که کمتر شاهد بارش برف هستیم، خوردن برف می‌تواند عناصر موجود در هوا را وارد دستگاه گوارش کند که این موضوع باعث بروز بیماری‌های گوارشی و سایر بیماری‌ها خواهد شد.

برف

به گفته وی وجود ذرات سنگین مانند سرب و جیوه در برف انکار ناپذیر است و باید از خوردن آن پرهیز کرد زیرا آلودگی موجود در این برف‌ها می‌تواند بیماری‌های اعصاب را تشدید کند.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن