سبک زندگی

7 رفتاری که جذابیت شخصیت شما را از بین می‌برد!

همه افراد دوست دارند دارای شخصیتی محبوب همگان باشند! اما چطور این اتفاق خواهد افتاد؟ آیا می‌توان خصوصیاتی که بسیار پرطرفدار هستند را بهبود بخشم؟ و در ازای آن ویژگی‌های ناخوشایندی که از محبوبیت‌مان می‌کاهد، دوری‌کنیم؟

برخی خصوصیات و صفات شخصیتی باعث می‌شود افراد دل‌خوشی از شما نداشته باشند.
با این مطلب همراه باشید تا با این ویژگی‌ها بیشتر آشنا شوید زیرا همهٔ ما می‌توانیم با آگاهی از ویژگی‌ها و رفتارهای ناخوشایند، برای تغییر تلاش کنیم.

جذابیت

1-رفتار رئیس‌مآبانه

بسیاری از افراد از رئیس بازی و قلدر بازی دیگران خوششان نمی‌آید. اگر جزء افرادی هستید که دائماً دیگران را کنترل می‌کنید یا تصمیم‌ها را خودتان به‌تنهایی می‌گیرید و به‌گونه‌ای رفتار می‌کنید که گویا مسئولیت تمام افراد با شماست، تبریک می‌گویم! شخصیت شما در بین اطرافیان، کاملاً منفور است.

برخی از افراد نیز با فریب دادن دیگران و بازی با آن‌ها سعی می‌کنند به مقاصد خود دست یابند؛ اما وقتی دیگران از این رفتارشان آگاه شوند، دیگر میلی به ادامه ارتباط با فرد موردنظر نخواهند داشت.

2-نداشتن صداقت

صداقت و روراستی جزء اصلی جذابیت شخصیت افراد قابل‌اطمینان است. بسیاری از کسانی که رفتارهای زننده دارند، اغلب دروغ می‌گویند و روراست نیستند. این افراد همچنین به دنبال این هستند که بدانند دیگران دربارهٔ آن‌ها و البته موضوعات دیگر چه فکر می‌کنند.

رفتار ناپسند این افراد ممکن است سخن‌پراکنی را دربر بگیرد. اگر با خواندن این توضیحات متوجه شدید چنین رفتارهایی دارید، باید رفتارتان را ارزیابی کنید. هیچ فردی از آدم‌های دروغ‌گو خوشش نمی‌آید.

جذابیت

3-رقابت‌جویی بیش‌ازاندازه

آیا جزء کسانی هستید که به تمام افراد به چشم رقیب نگاه می‌کنید؟ یا گمان می‌کنید باید همیشه از دیگران برتر باشید؟

اگر زیادی تشنهٔ رقابت باشید، نه‌تنها رابطه‌تان با عزیزانتان خدشه‌دار می‌شود بلکه فرصت‌های بی‌شمار لذت زندگی را از دست خواهید داد. تلاش کنید برای موفقیت دیگران ارزش و احترام قائل شوید. باید ملاحظهٔ دوستان را بکنید و بگذارید از لحظه‌های خوبشان لذت ببرند.

4-خودشیفتگی

هیچ فردی از انسان خودشیفته خوشش نمی‌آید. برخی افراد بدون قصد و نیت، رفتارها یا نشانه‌هایی از خودشیفتگی را از خود نشان می‌دهند؛ اما اگر فکر می‌کنید شما باید همیشه در مرکز توجه باشید، هر موقعیت، رویداد و حتی گفت‌وگویی باید گِرد شما بچرخد و به احساسات و نیازهای دیگران توجهی نمی‌کنید، از جذابیت لازم برخوردار نیستید.

5-منفی‌بافی

منفی‌بافی و بدبینی به‌هیچ‌وجه ویژگی خوشایندی نمی‌باشد. اگر همیشه نیمهٔ خالی لیوان را می‌بینید، سعی کنید رویکردتان را تغییر دهید. آدمی که همیشه جنبه منفی رویدادها و موقعیت‌ها را می‌بیند، دیگران را کلافه می‌کند.

منفی‌بافی و بدبینی به شما و دیگران انرژی منفی می‌دهد و روحیه دیگران را خراب می‌کند.

6-ناامنی عاطفی

اگر دائماً به دنبال دانستن نظر دیگران دربارهٔ خودتان و دریافت تأیید آن‌ها هستید، بی‌تردید در نظر آن‌ها از جذابیت لازم برخوردار نیستید. چنین رفتاری باعث می‌شود فردی آویزان به نظر برسید تا محبوب ! همچنین نشانهٔ حس ناامنی و ناپختگی است. با در پیش گرفتن چنین رفتاری دیگران را از خودتان می‌رانید.

7-بی‌ملاحظگی

برخی رفتارهای پیش‌پاافتاده، تأثیر شگرفی روی آدم‌ها دارند. گفتن کلمه‌ی «لطفاً» و «سپاس»، حرف دیگران را قطع نکردن، گفت‌وگو کردن، نشان دادن قدردانی، رعایت آداب سرِ میز نشستن و وقت‌شناس بودن همگی نشانهٔ احترام به دیگران و به خودمان هستند. بی‌ادبی و بی‌ملاحظگی آدم‌ها را نخواستنی می‌کند. ما معمولاً دوست نداریم با آدم‌های بی‌ادب و ناخوشایند، ارتباط داشته باشیم.

 

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن