اخباراخبار داغ

برای سال آینده دستمزد کارگران یک تصمیم ملی گرفته می‌شود

ایسنا/ معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی کشور گفت: برای دستمزد کارگران در سال آینده  یک تصمیم ملی گرفته می‌شود.

حاتم شاکرمی امروز در حاشیه بازدید از کارخانه‌ اکسیر بروجرد در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: جلسات مختلفی برای تعیین دستمزد کارگران تاکنون برگزار شده که بخش دستمزد منطقه‌ای منتفی شد.

وی تصریح کرد: هدف طرح دستمزد منطقه‌ای حذف حداقل‌های مزد بود که در نهایت منتفی شد.

معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی کشور خاطرنشان کرد: اعضای شورای عالی کار تصمیم گرفتند برای دستمزد کارگران در سال آینده یک تصمیم ملی بگیرند و تصمیم دوم ورود به بحث سبد هزینه خواروبار و هزینه کارگران در سال آینده بود.

شاکرمی اضافه کرد: در این راستا باید اطلاعات مورد نیاز از مراجعی مانند بانک مرکزی ایران و مرکز آمار دریافت شود تا بعد از در اختیار گذاشتن اطلاعات مورد نیاز، اقدامات لازم برای خواروبار و سبد معیشتی گرفته شود.

وی بیان کرد: در سال گذشته برای دستمزد کارگران تصمیمات خوبی گرفته شد اما با افزایش تورم مواجه شد و  این تصمیمات بی‌اثر شدند.

معاون وزیر کار ادامه داد: تعیین دستمزد کارگران به‌گونه‌ای است که علاوه بر تأمین کارگران در هزینه‌ها، به حفظ اشتغال نیز کمک شود.

شاکرمی عنوان کرد: کارگران باید طبق قرارداد دستمزد خود را دریافت کنند و اگر کارگری حداقل حقوق را دریافت نکند خلاف محسوب می‌شود.

برای سال آینده دستمزد کارگران یک تصمیم ملی گرفته می‌شود

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن