پزشکیسلامت و تندرستی

نکات بهداشتی ضروری قبل و بعد از رابطه جنسی

داشتن رابطه جنسی منظم و موفق یکی از مهم ترین اصولی است که سبب تداوم زندگی زناشویی میشود

نکات بهداشتی ضروری قبل و بعد از رابطه جنسی

داشتن رابطه جنسی منظم و موفق یکی از مهم ترین اصولی است که سبب تداوم زندگی زناشویی میشود. یکی از عوامل مهمی که در یک رابطه جنسی موفق موثر است ،رعایت بهداشت،خوشبویی و آراستگی بدن زوجین میباشد.

رعایت نکات ذکر شده در ادامه مطالب به شما در داشتن یک رابطه جنسی سالم و بهداشتی کمک خواهد نمود.

بهداشت در رابطه زناشویی به سلامت جنسی، روانی، عاطفی و اجتماعی در مسئله جنسی گفته می شود.

 

نکات بهداشتی برای آقایان قبل از رابطه جنسی:

 آقایان قبل از رابطه زناشویی میتوانند یک دوش کامل با استفاده از شامپو و صابون های عطری بگیرند تا پس از حمام پوست بدن همچنان خوشبو و معطر باقی بماند.

موهای زائد تناسلی باید حتما تراشیده شود و سیستم‌های تناسلی را هم باید حتما شستشو دهید.

در موقع حمام کردن کل نواحی آلت تناسلی را به صورت کامل بشورید و برای شستن آن از صابون های آنتی باکتریال استفاده کنید.

تراشیدن موهای زائد آلت تناسلی و زیر بغل برای رعایت بهداشت جنسی در آقایان بسیار مهم است، چرا که این نواحی منبع میکروب ها و باکتری ها و قارچ ها می باشد.

 لباس های زیر خود را زود به زود عوض کنید و قبل از شروع به رابطه زناشویی از عطر و ادکلن استفاده کنید.

نکات بهداشتی برای آقایان بعد از رابطه جنسی:

یکی از مهم ترین نکاتی که برای رعایت بهداشت جنسی به آقایان توصیه می شود، رفتن به دستشویی است بعد از رابطه زناشویی است. آقایان با رفتن به دستشویی بعد از رابطه جنسی و  ادرار کردن می توانند مجاری ادراری خود را تمیز کنند.

دوش گرفتن بعد از رابطه جنسی هم برای آقایان توصیه می شود، بهتر است آقایان بعد از رابطه جنسی، دوش بگیرند و آلت تناسلی خود را با صابون و آب بشورند.

بعد از حمام کردن حتماً نواحی مربوط به آلت تناسلی خود را خوب خشک کنید و سپس لباس زیر خود را بپوشید، خیس و تر ماندن ناحیه بیضه ها موجب ایجاد بوی نامطبوع در این نواحی خواهد شد.

نکات بهداشتی ضروری قبل و بعد از رابطه جنسی

 

نکات بهداشتی برای خانم ها قبل از رابطه جنسی:

 دوش گرفتن، تمیز کردن آلت تناسلی، مسواک زدن، و زدودن موهای زائد می تواند برای داشتن رابطه جنسی خوب و لذت بخش به شما کمک کند. بنابراین گرفتن دوش و نظافت بدن و بهداشت دهان و دندان و استفاده از عطر مناسب در روابط زناشویی بسیار مهم است.

 قبل از رابطه زناشویی با آب ولرم حمام کنید تا بدنتان تمیز باشد و بوی نامطبوعی ندهد و تمامی موهای زائد ناحیه تناسلی را اصلاح کنید، قبل از شروع رابطه زناشویی از عطر و خوشبو کننده ها استفاده کنید و ظاهر خود را آراسته کنید، دندان های خود را مسواک بزنید تا دهانتان خوشبو شود.

 

نکات بهداشتی برای خانم ها بعد از رابطه جنسی:

حتماً خانم ها به دستشویی رفته و مثانه خود را خالی کنند، چون که در حین انجام عمل زناشویی باکتری های ریزی وارد اندام تناسلی می شود و به دلیل اینکه این اندام مرطوب و گرم است محیط مناسبی برای رشد، آنها فراهم می کند که ممکن است باعث ایجاد انواع عفونت های دستگاه تناسلی در خانم ها شود.

همچنین بهتر است بعد از رابطه زناشویی حتماً دوش بگیرید، که از دیدگاه اسلامی هم توصیه شده، چرا که دوش گرفتن موجب می شود که همه آلودگی ها و باکتری ها از بین برود.

 

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن