سبک زندگی

هشت روش موثر برای فروشنده ها جهت نفوذ بر دل مشتری!

بسیاری از کسب‌وکارها علی‌رغم هزینه‌های زیادی که در تبلیغات صرف می‌کنند یا وقت و انرژی زیادی که در این راه می‌گذارند؛ اما به نتیجه اثربخش و مطلوبی دست نمی‌یابند.

تلاش‌های بی‌وقفه‌ی شما زمانی که فروشی نداشته باشید هیچ ارزشی نخواهد داشت و اگر روند فروش محصولات شما افزایش نیابد شما را دلزده خواهد کرد.

به یاد داشته باشید بخش مهمی از وظیفه‌ی شما به‌عنوان فروشنده زمانی آغاز می‌گردد که مشتریان شما وارد فروشگاه می‌شوند و قصد خرید محصولات شما را دارند. شما باید بتوانید بانفوذ بر مشتریان خود، بر تک‌تک آن‌ها تأثیر مثبت بگذارید تا هیچ‌کدام دست‌خالی از فروشگاه شما خارج نشوند. روش‌های گوناگونی برای نفوذ در دل و ذهن مشتریان وجود دارد. از زبان بدن گرفته تا گفتار و آداب برخورد با مشتریان. به خاطر بسپارید که شما باید نیازهای مشتریان خود را به‌خوبی بشناسید و با پرسیدن سؤالات مؤثر و صحیح و همچنین خوب گوش دادن به پاسخ آن‌ها، درصدد رفع نیازهای ایشان باشید.

در ادامه با برخی از مهم‌ترین مؤلفه‌های برخورد با مشتری که می‌تواند تأثیر بسزایی در افزایش فروش شما داشته باشد آشنا خواهید شد.

فروشنده

1-در دید بودن؛visiblity

دیده شدن احتیاج به کلاس گذاشتن و ژست خاصی ندارد.
گاهی یک سلام دوستانه تمام چیزی که برایمان احتیاج است را در پی خواهد داشت.

2-ادب؛manner

اگر فروشنده از ادب و احترام خوبی برخوردار نباشد تمام ذهنیت مثبت مشتری را خراب می‌کند.
بطوریکه اخلاق خوب و پسندیده یکی از مهم‌ترین روش‌های ارتباط غیرکلامی برای فروشنده محسوب می‌شود.

3-مستقیم نگاه کردن؛gaze

تماس مستقیم چشمی در ارتباط با مشتری باعث ارزش‌دار کردن ارتباط خواهد بود.

4-شناخت محیط ارتباطی؛space

از تمامی روزنه‌ها برای نفوذ در دل مشتری باید استفاده کرد. فروشنده حرفه‌ای در غم، شادی و تولد حتماً کنار مشتری خود خواهد ماند.

5-صوت و آوا؛ voice

فروشندگان با نفوذ آموخته‌اند که صدای عمیق و طنین‌انداز، تأثیری چشمگیر در برقراری ارتباطی مؤثر با مشتری خواهد داشت؛ بنابراین در صحبت کردن خود، کنترل کافی بر صدا و آوای خود دارند.

فروشنده

6-ژست‌وحرکت‌بدن‌درهنگام‌سخن

فروشندگان بزرگ از این روش برای کارآمد جلوه دادن انتقال پیام‌های خود استفاده می‌کنند. اساساً زبان بدن «Body Language» یکی از مهم‌ترین مهارت‌ها در حوزه ارتباطات است.

7-تماس فیزیکی؛ touch

ارتباط لمسی بجا و به‌موقع شامل دست دادن، دست بر شانه مشتری نهادن و. در همدلی و ایجاد ارتباط دوستی با مشتری تأثیر بسزایی خواهد داشت. البته باید در نظر داشت که گاهی مشتری از این تماس فیزیکی استقبال خوبی نخواهد کرد!

8-لبخند؛ smile

فروشندگان حرفه‌ای کاملاً باقدرت اعجاب‌آور لبخند آشنا هستند.

فروشنده

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن