اخباراخبار سلبریتی

«جوکر» : از جنگ و غارت منابع طبیعی دست بردارید

«واکین فینیکس» بازیگر فیلم «جوکر» پس از دریافت جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش اصلی مرد در صحبت‌هایی، از افراد خواست تا از جنگ با یکدیگر و غارت منابع طبیعی دست بردارند.

به گزارش ایسنا، «واکین فینیکس» سرانجام پس از چهار بار نامزدی در جوایز اسکار توانست برای بازی در فیلم «جوکر» به کارگردانی «تاد فیلیپس» اسکار بازیگری را به خود اختصاص بدهد.

او که امسال تقریبا همه جوایز نقش اصلی سینمایی را از آن خود کرده است پس از دریافت جایزه اسکار در صحبت‌هایی عنوان کرد:

“سرشار از قدردانی هستم و هیچ برتری نسبت به دیگر نامزدهایی که هم اکنون در اینجا حضور دارند حس نمی‌کنم، چرا که ما همگی در یک عشق سهیم هستیم و آن عشق به فیلم است. این شکل از بیان، زندگی فوق‌العاده‌ای را برای من رقم زده و نمی‌دانم که بدون آن کجا بودم. اما فکر میکنم بزرگترین موهبتی که به من و تمامی کسانی که در صنعت سینما  داده شده این است که بتوانیم از صدایمان برای بیان بی‌صداها استفاده کنیم. من درباره برخی از موضوعات ناراحت کننده‌ای که همگی با آنها دست و پنجه نرم می‌کنیم فکر کرده‌ام.

فکر می‌کنم وقتی درباره نابرابرهای جنسیتی، نژادی، حقوق بومیان، حقوق حیوانات و … صحبت کنیم در واقع درحال صحبت کردن درباره مبارزه با بی‌عدالتی هستیم. درباره جنگ علیه این باور صحبت می‌کنیم که چرا یک ملت، یک فرد، یک نژاد، یک جنسیت، یک گونه و … این حق را دارد که با مصونیت بر دیگری غالب شود، از آن استفاده و آن را کنترل کند.

فکر می‌کنم که ارتباط ما با دنیای طبیعی بسیار گسسته شده است. بسیاری از ما متهم به داشتن دیدگاه‌هایی خودخواهانه و اعتقاد به قرار داشتن در مرکز جهان هستیم. به دنیای طبیعی قدم می‌گذاریم و آن را برای کسب منابعش غارت می‌کنیم. احساس می‌کنیم این حق را داریم که از لقاح مصنوعی بر روی گاوها استفاده کنیم و سپس بچه آن را بدزدیم و پس از آن شیر گاو را که برای بچه‌اش است را می‌گیریم و در قهوه خود استفاده می‌کنیم.

واکین فینیکس

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن