سبک زندگی

چگونه پس از 30 سال زندگی، شغل خود را تغییر دهیم؟

مراحل تغییر شغل پس از 30 سالگی

تغییر شغل همیشه یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های افراد در زندگی است که با آن روبه‌رو هستند. ممکن است حتی افراد با اعتماد به نفس بالا نیز از فکر کردن به تغییر مسیر شغلی وحشت کنند. فرآیند تغییر شغل یعنی تصمیم به عوض کردن شغل و پیدا کردن شغل جدید، اقدامی مهم در زندگی است. افراد موفق بسیاری وجود دارند که پس از گذشت سال‌ها کار کردن، شغل خود را تغییر داده‌اند. اما آیا می‌توان بعد از 30 سالگی نیز به این تغییر مهم دست یافت؟ با ادامه این مطلب همراه باشید تا با نکاتی آشنا گردید که در روند تغییر شغل پس از 30 سال زندگی، کمک شایانی به شما خواهد نمود.

شغل

1-درحرفه‌ای که بلد هستید، شغل جدید پیدا کنید

پیدا کردن شغل جدید در حرفه ای که در آن ماهر هستید برایتان راحت‌تر از کاری است که در آن هیچ سر رشته ای ندارید. هنگامی که تصمیم می‌گیرید برای یک موقعیت شغلی معین درخواست بدهید یا برای شغل دلخواهتان انگیزه‌نامه بنویسید، باید دلیلی داشته باشید که نشان دهد به‌خوبی از عهده‌ی این کار برمی‌آیید. برای تحلیل این ارتباط زمان بگذارید. هنگامی که این ارتباط را برای خودتان ایجاد کردید، می‌توانید آن را برای کارفرما یا مسئول استخدام نیز توضیح دهید.

2-به صورت موقت آن شغل را امتحان کنید

نداشتن تجربه‌ی کافی یا سابقه‌ی کار زیاد به معنای بی‌ارزش‌بودن شما نیست. آیا مهارت یا ویژگی خاصی دارید که ارزش‌تان را به کارفرما نشان دهد؟ تجربه، لزوما از مشاغل سنتی به‌دست نمی‌آید، هر تجربه یا مهارتی را که در زمینه‌های دیگری نیز به‌دست‌ آورده‌اید به مسئولان استخدام ارائه کنید تا بدانند که با فرد باارزشی روبه‌رو هستند. جرات این را داشته باشید حتی بصورت موقت و آزمایشی نیز آن شغل را امتحان کنید.

3-به سفر کاری بروید

اگر نمی‌توانید شغلی پیدا کنید، رایگان کار کنید. یک موقعیت داوطلبانه ممکن است آسان‌تر از یافتن یک موقعیت برای کارآموزی باشد. در ارائه‌ی خدماتی که مناسب توانایی‌های شماست تا جایی‌که می‌توانید داوطلب شوید و به نقاط دور سفر کنید. با این کار، علاوه‌بر اینکه تجربیات ارزشمندی کسب خواهید کرد، می‌توانید یک شبکه‌ی ارتباطی ایجاد کنید و اولین فرصت‌های شغلی‌تان را به‌دست آورید.

4-دوباره تحصیل کنید

ممکن است برای ارتقای مهارت‌هایتان به آموزش بیشتری نیاز داشته باشید. برای مثال، اگر به قانون و حقوق علاقه‌مند هستید، می‌توانید به دانشکده‌ی حقوق بروید. اما علاوه‌بر آموزش رسمی، روش‌های دیگری نیز برای کسب دانش وجود دارد. می‌توانید در کلاس‌های حسابرسی یا آموزش‌های غیررسمی، دوره‌های حرفه‌ای یا آموزشی خاص ثبت‌نام کنید یا حداقل در مورد رشته‌ی مورد علاقه‌تان زیاد مطالعه کنید.

ایمان داشته باشید که با یک ذهنیت درست می‌توانید به اهداف خود برسید کافی‌ست بخواهید و برای آن تلاش کنید.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن