سبک زندگی

عادات ساده‌ای که نکات زیادی از خصوصیات شما را آشکار می‌سازد!

روانشناسان معتقدند بسیاری از کارهای روزمره‌ای که افراد انجام می‌دهند نکات زیادی از خصوصیات اخلاقی و شخیصتی آن‌ها را در خود جای داده است. شاید این کارها برای شما تکراری شده باشند و مفهوم خاصی نداشته باشند اما با کمی دقت در آن‌ها می‌توان به نکات زیادی پی برد. با ادامه این مطلب همراه باشید تا با برخی از این عادات و نکاتی که پشت آن نهفته است آشنا شوید.

نحوه‌ی گذاشتن دستمال توالت

نتایج تحقیق بر روی 2000 نفر نشان می‌دهد افرادی که دستمال توالت را به سمت بالا قرار دهند افراد سلطه‌گرتری هستند، اما کسانی که دستمال توالت را به سمت پایین قرار می‌دهند افراد مطیع‌تری هستند.

انتخاب کفش

افراد پرخاشگرتر معمولا بوت‌های نیم ساق را انتخاب می‌کنند. افراد خونسردتر کفش‌هایی که راحت نیستند را می‌پوشند و کسانی که کفش‌هایی نو یا کفش‌هایی که به خوبی از آن‌ها مراقبت شده می‌پوشیدند افراد مضطرب‌تر یا سمج‌تری هستند.

نحوه‌ی دست دادن

در آزمایشی، به داوران آموزش داده شد ۸ ویژگی را در دست دادن افراد برآورد کنند:

  1. گرفتن دست شخص مقابل به طور کامل
  2. دمای دست‌ها
  3. خشکی دست‌ها
  4. قدرت شخص مقابل
  5. مدت دست دادن
  6. شدت دست دادن
  7. بافت دست
  8. تماس چشمی.

نتایج آزمایش نشان داد در گروه دیگر شرکت کنندگان کسانی که محکم‌تر دست می‌دادند خودشان را از نظر احساسی برونگراتر و مثبت‌تر از بقیه توصیف کردند؛ اما کسانی که آرام‌تر دست می‌دادند خجالتی‌تر و روان رنجورتر بودند.

تیک‌های عصبی

کسانی که به شکلی وسواسی موهایشان را می‌کشند یا ناخن هایشان را می‌جوند، تمایل به کمال گرایی دارند و رفتارهای آن‌ها در نتیجه‌ی تلاش برای کم کردن کسالت، ناراحتی و نارضایتی‌شان است.

کسانی

وقت شناسی

افراد وقت‌شناس وظیفه شناس‌تر و سازگارترند و زود رسیدن با ویژگی روان رنجوری در افراد مرتبط است. اما کسانی که در رسیدن به جایی تأخیر دارند ،افراد خونسردی هستند و مسائل را آسان می‌گیرند.

عادت‌های مربوط به غذا خوردن

کسانی که به آرامی غذا می‌خورند معمولا افرادی هستند که تمایل دارند تحت کنترل باشند و سعی می‌کنند قدر زندگی را بدانند اما کسانی که به سرعت غذا می‌خورند جاه طلب و ناشکیبا هستند.

کسانی

کسانی که در غذا خوردن اهل ماجراجویی هستند، افرادی به دنبال هیجان و ریسک پذیر هستند. اما کسانی که به غذاها ناخنک می‌زنند احتمالا افراد مضطرب و روان رنجوری هستند. کسانی که غذاهای مختلف را در بشقاب‌شان جدا می‌کنند، در زندگی روزمره‌ی خود بسیار محتاط و جزئی‌نگر هستند.

عادت‌های هنگام خرید

اگر می‌خواهید کسی را بهتر بشناسید با او به یک فروشگاه بروید.
آزمایشات زیادی نشان می‌دهد خریداران دو دسته هستند. یک دسته کسانی هستند که قبل از خرید کردن، تک تک اجناس فروشگاه را به دقت بررسی می‌کنند و دسته‌ی دوم کسانی هستند که به سرعت انتخاب و خرید می‌کنند. افراد دسته‌ی اول در تست تفکر شناختی نمرات بالاتری کسب کردند، مسأله‌ای که نشان می‌دهد این افراد جزئی‌نگر هستند و تا پایان عمر مشغول تحلیل اطلاعات خواهند بود. اما افراد دسته‌ی دوم رابطه‌ی خوبی با جزئیات ندارند و اطلاعات کلی را بیشتر ترجیح می‌دهند.

کسانی

نحوه‌ی سلفی گرفتن

محققان پی برده‌اند هر چه افراد شخصیت سازگارتری دارند تمایل آن‌ها به گرفتن سلفی از زاویه‌ی پایین بیشتر است و افراد وظیفه‌شناس کمتر تمایل دارند فضایی خصوصی در پس زمینه‌ی سلفی خود را به نمایش بگذارند.

کسانی

کسانی که در سلفی‌ها حالت‌های مثبتی مثل لبخند زدن و خندیدن دارند، از تجربه‌های جدید بیشتر استقبال می‌کنند. از طرفی دیگر، ژست «داک فیس» (جمع کردن لب‌ها رو به جلو) نشان دهنده‌ی داشتن شخصیتی روان رنجورتر است.

نحوه‌ی حمل کیف

آویزان کردن دسته‌ی کیف از مفصل آرنج نشان می‌دهد شخص به توجه زیادی نیاز دارد و تأکید زیادی بر موقعیت اجتماعی دارد.
استفاده از کیف‌های کمری که در جلوی بدن قرار می‌گیرند به معنی آن است که اولویت‌های این شخص محافظت و در دسترس بودن است.
انداختن کیف در پشت خود نشان دهنده‌ی شخصیتی خونسرد، آرام و خوددار است.
کسانی که از کوله پشتی استفاده می‌کنند، افراد مستقل‌تری هستند و خواهان مراقبت از خود و اطرافیان‌شان هستند. کسانی که کیف شان را در دست هایشان حمل می‌کنند شخصیتی قاطع، منظم و کارآمد دارند.

کسانی

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن