بانوانمدو لباسمدو لباس سال

چرخه ترکیب رنگ ها

چرخه ترکیب رنگ ها


چیدن رنگ‌های مناسب در کنار یکدیگر و انتخاب رنگ مناسب هر فصل از مهمترین قواعد ست کردن لباس هاست.
همیشه بهترین راهنمای شما در رعایت تناسب رنگ در لباس پوشیدن، چرخه رنگ است. چرخه‌ رنگ به شما می‌آموزد کدام رنگ‌ها در کنار یکدیگر، ترکیب بهتری می‌سازند.
رنگ‌های گرم و رنگ‌های سرد: رنگ‌های گرم به رنگ‌هایی مثل رنگ قرمز، نارنجی و زرد گفته می‌شود و رنگ‌های سرد شامل رنگ‌های سبز، آبی و بنفش است. برای داشتن تناسب رنگ در لباس پوشیدن رنگ‌های گرم را با رنگ‌های گرم و رنگ‌های سرد را با رنگ‌های سرد ست کنید.
قرمز و نارنجی و زرد:بیان کننده لذت،حساسیت،عشق است.
آبی و سبز و بنفش:با سلامتی،درمان،آرامش،درک و نرمی همراه است.


رنگ‌های خنثی:

رنگ‌های خنثی نقش مهمی را در تناسب رنگ در لباس پوشیدن بازی می‌کنند مخصوصا در لباس‌های روزانه و یا لباس‌هایی که برای سر کار استفاده می‌کنید.

 رنگ‌های مکمل:

رنگ‌های مکمل در چرخه‌ رنگ در مقابل یکدیگر قرار می‌گیرند. قرمز و سبز، بنفش و زرد، آبی و نارنجی رنگ‌های مکمل یکدیگر هستند. در صورت رعایت برخی نکات، استفاده از رنگ‌های مکمل ،نتیجه کار را بسیار زیباتر خواهد کرد. البته برای استفاده از رنگ‌های مکمل باید احتیاط کرد مگر اینکه حرفه‌ای باشید.

رنگ های مناسب هر فصل:

رنگ‌های مناسب برای بهار: رنگ‌های مناسب برای فصل بهار رنگ‌های گرم هستند. می‌توانید برای ست کردن لباس‌های خود در فصل بهار از رنگ‌های گرم و رنگ‌های روشن استفاده کنید.

رنگ‌های مناسب برای تابستان: در فصل تابستان باید از رنگ‌های سرد استفاده کرد. در واقع در فصل تابستان بهتر است از رنگ‌های سرد استفاده نمود.

رنگ‌های مناسب برای پاییز: در رنگ پاییز باید از رنگ‌های گرم برای ست کردن لباس‌ها استفاده کرد. استفاده از سایه و تن رنگ‌های گرم بهترین ست‌های رنگی در پاییز برای شماست.

رنگ‌های مناسب برای زمستان: رنگ‌های مناسب زمستان، رنگ‌های سرد هستند و برای انتخاب ست رنگی لباس‌های خود بهتر است از سایه رنگ‌های سرد استفاده کنید.

 

 

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن