اخباراخبار داغ

چگونه ویروس کرونا را در محیط‌های ورزشی کنترل کنیم؟

عضو انجمن پزشکان ورزشی ایران می‌گوید: برای کنترل ویروس کرونا در محیط‌های ورزشی بهتر است ورزشکاران از محلول‌های ضدعفونی بالای ۷۰ درصد الکل برای تمیز کردن دست‌ها و وسایل استفاده کنند و کفش‌های ورزشی را نیز به جای کیف در کاور جداگانه قرار دهند.

حسین سعادت مهر در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: ویروس کرونا از طریق تماس مستقیم با قطره‌های تنفسی فرد آلوده (از طریق سرفه و عطسه) و تماس با سطح آلوده منتقل می‌شود. این ویروس می‌تواند ساعت‌ها روی سطوح زنده بماند ولی با یک ضدعفونی ساده می‌توان آن را از بین برد، بهداشت و نظافت از اهمیت بالایی برخوردار است.

وی گفت: هرچند ورزشکاران از سیستم ایمنی بالاتری نسبت به سایر افراد جامعه برخوردار هستند اما ورزشکاران تا ۲۴ ساعت بعد از فعالیت ورزشی میزان تاثیرپذیری‌شان از باکتری‌ها، ویروس‌ها و میکروب‌ها بیشتر می‌شود، به ویژه در رشته‌هایی مثل پرورش اندام که هنگام تمرین، میکرو ترومای زیادی در عضلات ایجاد می‌شود و سطح ایمنی کاهش می‌یابد. به عنوان نمونه فردی که سیستم ایمنی ضعیفی دارد امکان دارد دچار بیماری سرماخوردگی شود و خود این سرماخوردگی باعث ضعیف‌تر شدن و کاهش ایمنی بدن و در نهایت ابتلای فرد به یک بیماری دوم شود.

وی در خصوص چگونگی کنترل ویروس کرونا در محیط‌های ورزشی نیز خاطرنشان کرد: جهت شرکت در باشگاه‌ها حتما از زیر انداز و حوله ورزشی استفاده کنید. بدون انداختن زیر انداز شخصی از دستگاه‌ها و تشک استفاده نکنید. از دست دادن و صحبت در باشگاه پرهیز و فاصله ایمنی را رعایت کنید. همچنین لباس‌های پوشیده بپوشید تا پوستتان با وسایل باشگاه تماس پیدا نکند.

 چگونه ویروس کرونا را در محیط‌های ورزشی کنترل کنیم؟

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن