سبک زندگی

آیا دعوا با همسر سبب افزایش عمر می‌شود؟

طی تحقیقات صورت گرفته توسط دانشمندان، آمارها نشان می‌دهد زوجینی که هر از گاهی جنگ و دعوا می‌کنند، کمتر مریض می‌شوند و بیشتر عمر می‌کنند. بنابراین اگر می‌خواهید عمر درازی داشته باشید با همسرتان دعوا‌های آتشین بکنید.

دعوا

دعوا باعث طول عمر می‌شود!

تحقیقات نشان می‌دهد زوج‌هایی که در رابطه خود دارای میزان متوسطی از تنش هستند و گاهی اوقات جدال لفظی دارند، احتمال فوت شان در سنین میانسالی هم کمتر خواهد شد.
این نتایج از یک مطالعه بر روی ۱۹۲ زوج در طول ۳۲ سال به دست آمده که گزارش آن در ژورنال طب بیماری‌های روان-تنی (Psychosomatic Medicine) منتشر گردیده است.

خیلی از ما تصور می‌کنیم زوج‌های خوب هرگز نباید دعوا‌های آتشین و جنجالی داشته باشند، اما مطالعه اخیر خلاف این موضوع را اثبات کرده است. دعوا‌های هر از گاهی که باعث تخلیه روانی بشوند، خیلی هم برای شما خوب است.

محققان بر این عقیده هستند زوجینی که با هم جر و بحث می‌کنند ریسک ابتلای آن‌ها به بیماری کمتر می‌شود و طول عمرشان بیشتر می‌شود.

البته ناگفته نماند این موضوع فقط در مورد زوج‌هایی صحت دارد که در طول رابطه شان و هنگام مواجهه با چالش به یک اندازه خشمگین یا دچار تنش می‌شوند.

دعوا

کدام زوج ها طول عمر کمتری خواهند داشت؟

یکی از دانشمندان به‌نام کایل بوراسا، این مطلب را نیز بیان می‌کند که عکس مطلب بالا هم می تواند صادق باشد.

یعنی اگر زوج‌ها اختلاف و ناسازگاری فاحشی داشته باشند و پرخاش و دعوا بخشی همیشگی از رابطه‌شان شود، احتمال مرگ‌شان در سن پایین بیشتر خواهد. زمانی‌که یکی از زوجین همیشه عصبانی و پرخاشگر باشد، زوج دیگر برعکس بی تفاوت یا ساکت باشد، باعث افزایش ریسک بیماری و مرگ زودرس می‌شود.

این عدم توافق و نارضایتی می‌تواند باعث افزایش استرس و صدمه به سلامت عمومی بدن در طولانی مدت گردد. همسرانی که سبک و مهارت‌های ارتباطی شبیه هم دارند، کمتر دچار تضاد شده و سلامت عمومی بهتری هم خواهند داشت. بنابراین با کسی ازدواج کنید که خصوصیت اخلاقی مشابه شما را داشته باشد.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن