سبک زندگی

کدام کودکان در بزرگسالی پولدار خواهند شد؟

دانشمندان طبق تحقیقی که در سال ۱۹۶۸ بر روی دانش آموزان ۱۲ ساله‌ای که در شش رده‌ی مختلف سنی بودند انجام دادند به نتایج جالبی دست یافتند. آن‌ها اثر هوش، شخصیت، رفتار، حالت‌های اجتماعی اقتصادی والدینشان را مورد بررسی قرار دادند.
این محققان به مدت ۴۰ سال همچنان پیگیر رفتار دانش آموزان 12 ساله هستند. دانش آموزانی که معلمشان آن‌ها را سخت کوش و ساعی می‌دانست و دلشان می‌خواست که شغل‌های با اعتبار و با پرستیژ داشته باشند در بزرگسالی نتوانسته بودند پول زیادی به دست بیاورند.

بالاترین درآمدها برای بچه های سرکش و شیطان بود. بچه‌هایی که قوانین را رعایت نمی‌کردند و همیشه با والدین سر جنگ داشتند به عنوان یک بزرگسال پول بیشتری به دست آورده بودند.

پولدار

علت پولدارشدن بچه‌های هنجارشکن چیست؟

محققان در مورد اینکه چرا بچه‌های قانون شکن ۱۲ ساله در بزرگسالی بیشتر درآمد کسب کرده‌اند توضیح می‌دهند که فقط یک دلیل وجود دارد و آن این است که آن‌ها از اینکه در مورد حقوق بیشتر به مذاکره بنشینند نمی‌ترسیدند. از طرفی دیگر، این نکته وجود دارد که آن‌ها ارزش رقابت را به خوبی می‌دانند. به جای اینکه از تنها بودنشان با دیگران نگران باشند ممکن است تمایل بیشتری به این داشته باشند که روی علاقمندی هایشان کار کنند.

بعدها در سال 2012 تحقیقی در مجله شخصیت و روان‌شناسی جمعیت چاپ شد با عنوان این که مردم سازگار پول کمتری نسبت به بقیه در می آورند.
به طور کلی کودکانی که تمایلی به پیروی کردن از قوانین ندارند بیشتر در آینده کارآفرین، خلاق ، باهوش و میلیونر می‌شوند.
اگر شما نیز یک بچه سرکش و مبارز دارید به او یکدل بودن را یاد دهید تا مهربان باشد و وقتی خیلی از مسیر اصلی زندگی‌اش خارج می‌شود مراقب نتایج کارش باشد. اما هیچگاه سعی نکنید او را از شکستن یک یا دو قانون در زندگی‌اش دلسرد کنید.

کدام

تحقیق دیگر که پروژه دانشجویان ممتاز در استان ایلی نویز ایالت متحده آمریکا بود نشان می‌داد دانشجویان ممتاز فارغ التحصیل علاقه کمتری به میلیونر شدن نسبت به بقیه هم ردیف هایشان دارند. فارغ التحصیلان دبیرستان در دانشگاه عملکرد خوبی دارند و به دنبال کارهای با پرستیژ هستند اما علاقه ای ندارند که بیشترین ثروت را به دست بیاورند.

در کتاب پارس کردن زیر درخت اشتباه (اصطلاحی که به معنی هدف اشتباه داشتن و ادامه دادن یک راه غلط است) اریک بارکر با ذکر سند می‌گوید که تفکر ما این است که افراد موفق در مدرسه کسانی هستند که همیشه از قوانین پیروی می‌کنند نه افرادی که قانون شکنی می‌کنند.
در حالیکه بچه‌هایی که تمایلی به پیروی کردن از قوانین ندارند بیشتر در آینده موفق و میلیونر خواهند شد. بنابراین اگر کودکی شیطان و کمی پرخاشگر دارید که از قوانین پیروی نمی‌کند ناراحت نباشید این می‌تواند نشانه‌ای از جوهره‌ی میلیونر شدن وی در آینده باشد.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن