روانشناسی

در زمان قرنطینه چگونه از دعوا و مشاجره جلوگیری کنیم؟

در این روزها بخاطر شرایط به وجود آماده برای کنترل و قطع زنجیره‌ی بیماری کرونا اکثر افراد برای در امان ماندن از این بیماری در خانه های خود قرنطینه هستند. روزهای در خانه ماندن چالش ها و دشواری های خاص خودش را دارد و حتی ممکن است باعث جر و بحث یا قهر بین زن و شوهر شود.
طبق گزارش های بیان شده از چین، آمارها نشان می‌دهد در مناطقی از چین که کرونا شیوع داشته است، بعد از پایان قرنطینه درخواست همسران برای طلاق افزایش پیدا کرده است.
در این مطلب سعی داریم شما را با راهکارهایی آشنا سازیم که به کمک آن از دعوا و مشاجره و به دنبال آن طلاق در دوران قرنطینه جلوگیری شود.

قرنطینه

برای پیشگیری از مشاجره و طلاق طی روزهای قرنطینه در ابراز احساسات دست و دلباز باشید و خونسردی خود را حفظ کنید:

اگر بحث یا مشکلی پیش آمد سعی کنید زود عصبانی نشوید و خونسردی خود را حفظ کنید و با صحبت آن مشکل را حل نمایید. در این روزها بیشتر ابراز عشق و علاقه خود را نشان دهید و از کلمات محبت آمیز استفاده نمایید. سعی کنید در هر شرایطی احترام یکدیگر را حفظ کنید.

در روزهای قرنطینه کارهای خانه را تقسیم بندی کنید:

در این روزها همه اعضای خانواده کل روز در خانه هستند و مسئولیت مادر خانه چندین برابر میشود. بهترین روش این است که حد الامکان کارهای خانه تقسیم بندی شود و پدران بیشتر از قبل در کار های مربوط به فرزندان مشارکت داشته باشند.

در روزهای قرنطینه کمی بخشنده تر باشید:

طی روزهای قرنطینه فشارهای مالی و عصبی زیادی به وجود می آید. سعی کنید اگر مرد خانواده در این روزها واکنش تندی نشان داد، ناراحت نشوید و کمی بیشتر از قبل صبور باشید.

تا پایان قرنطینه توقعات بی جا نداشته باشید و رفتارهای خود را اصلاح کنید:

در این روزها اغلب افراد زمان بیشتری را در کنار همسر خود هستند، اما این به معنای آن نیست که همسران در قبال شما، احساسات، نیازها و درخواست هایتان بیشتر از قبل مسئولیت دارند. سعی کنید در این روزها هوای یکدیگر را داشته باشند و حمایت عاطفی خود را در این روز ها بیشتر کنید.

در روزهای قرنطینه زمان خاصی را به تنهایی سپری کنید:

برای جلوگیری از مشاجره و دعوا، در کنار فعالیت های دو نفره مانند تماشای فیلم مورد علاقه، حتما زمانی را به فعالیت های دلخواه شخصی خود اختصاص دهید و برای همسرتان هم چنین موقعیتی را فراهم کنید.

قرنطینه

مهارت های لازم برای ادامه یک رابطه و جلوگیری از طلاق چیست؟

1- با یکدیگر صحبت کنید.

2- با مشورت یکدیگر، تصمیم بگیرید.

3- هنگام شکست و اشتباه در رابطه، عصبانی نشوید.

4- به یکدیگر روحیه ی مثبت بدهید.

5- زخم ها و کینه های قدیمی را کنار بگذارید.

6- به توانایی های خودتان اعتماد داشته باشید.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن