روانشناسی

آغوش همسر و  تاثیر آن بر کیفیت زندگی مشترک

آیا از تاثیر در آغوش گرفتن همسران در زندگی مشترک آگاهید؟ آغوش گرفتن چه فوایدی دارد؟ مطالعات گسترده در این زمینه نشان می‌دهد آغوش همسر تاثیر بسزایی در بهبود روابط عاطفی و زندگی مشترک همسران دارد. در آغوش گرفتن سبب ترشح هورمون اکسی توسین در افراد می شود. ترشح این هورمون خطر ابتلا به بیماری های قلبی را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد.

آغوش

در آغوش گرفتن همسر می تواند علاوه بر افزایش سطح اکسی توسین در بدن سبب کاهش درد، کاهش افسردگی و اضطراب های زندگی در افراد شود. زوجین با لمس شدن توسط یکدیگر می توانند نسبت به خودشان و محیط زندگیشان احساس بهتری را به دست بیاورند.

تاثیرات مهم در آغوش گرفتن:

1- احساس آرامش طرفین

2- حس دوست داشتن

3- احساس امنیت

4- احساس نزدیکی و صمیمیت

5-ایجاد عشق و علاقه بیشتر

6- احساس راحت بودن

7- احساس مهم بودن برای همسر

8- احساس اعتماد به نفس

بـه  این نکته توجه کنید کـه همیشه درخواست شریکتان برای در آغوش‌گرفتن بـه معنای درخواست رابطه جنسی نیست. در بسیاری از موارد درخواست آغوش گرفتن برای داشتن احساس امنیت و دوست داشته شدن است. آغوش همسر با دور کردن خستگی ها، ناراحتی ها و ناامیدی ها نوعی درمان برای افراد محسوب می‌شود.

اهمیت آغوش و تاثیر آن بر عمکرد جسم:

1- باعث کاهش فشارهای روانی در فرد میشود.

2- کیفیت خواب را بالا می برد.

3- باعث افزایش کیفت رابطه میشود.

4- باعث کاهش تنش ها و فشارهای زندگی مشترک میشود.

5- باعث بهبود رابطه زناشویی میشود.

6- باعث کاهش ضربان و سلامت قلب میشود.

7- باعث افزایش شور و نشاط میشود.

8- باعث تقویت دستگاه ایمنی بدن میشود.

آغوش

از هر فرصتی برای در آغوش گرفتن همسرتان استفاده کنید:

در آغوش‌گرفتن همسر می تواند فاصله های به وجود آمده در زندگی مشترک را از بین ببرد و باعث ایجاد صمیمیت و عشق و علاقه بیشتر بین طرفین شود. وقتی همسرتان از خواب بیدار میشود، قبل از ترک خانه یا زمانی که به خانه باز میگردد او را در آغوش بگیرید.

هر نوع آغوشی میتواند حس خاص و منحصربه فردی را منتقل کند. مثلا می‌توانید دست‌هایتان را دور کمر همسرتان حلقه و یا با یکی از دست هایتان موهای او را نوازش کنید. می‌توانید بدن همسرتان را به بدن خود فشرده و نگه دارید. نفس‌هاي عمیق بکشید و همراه با بازدم فشار‌هاي روحی روانی را از خود دور سازید.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن