روانشناسی

راه‌های پیشگیری و کاهش آزار جنسی زنان در محیط کار

تا چند دهه پیش، اشتغال زنان در خارج از خانه با محدودیت‌های زیادی مواجه بود؛ اما با گذشت زمان و افزایش حضور زنان در عرصه‌ی فعالیت‌های اجتماعی و آموزشی، آن‌ها به تدریج وارد بازار کار شدند. اگرچه حضور فعالانه زنان در عرصه اشتغال، پیشرفت مهم و ارزشمندی محسوب می‌شود؛ اما افزایش شمار زنان شاغل، امنیت روانی، جسمی و جنسی زنان در محیط کار را ارتقا نداده است.

جنسی

زنان شاغل در محیط کار نه تنها درگیر تبعیض جنسیتی مانند؛ دریافت دستمزد نابرابر برای کار یکسان (نسبت به همکاران مرد)، نبود فرصت ارتقای شغلی به‌ ویژه در پست‌های مدیریتی میانه و کلان، نبود امکانات نگهداری فرزند در محل کار و … هستند، بلکه «آزار جنسی» را نیز در این محیط تجربه می‌کنند.

آزار جنسی در محیط کار بارزترین نمونه تبعیض جنسیتی است.

زنان معمولاً به دلیل ترس از دست دادن شغل، بی‌آبرویی و برچسب‌های نادرست در مقابل این تعارض‌ها یا سکوت کرده یا شغل خود را ترک می‌کنند؛ اما عوارض روحی و روانی آن تا سال‌ها همراه آن‌ها خواهد بود. آزار جنسی در محیط کار پدیده شایعی است که حدود ۴۰ درصد زنان در محیط کار هدف آن قرار گرفته‌اند. در ادامه با چندین نکته در این باره آشنا خواهید شد.

آیا آزار جنسی در محیط کار فقط فیزیکی است؟

جنسی

خیر آزارجنسی در محیط کار فقط فیزیکی نیست! در واقع هر گونه رفتار کلامی یا غیر کلامی ناپسند که ماهیت جنسی داشته باشد آزار جنسی محسوب می شود. در تعریف کمیسیون فرصت‌های برابر شغلی آمریکا: «آزار جنسی به روابط ناخوشایند، تقاضای نامناسب برای رفع نیازهای جنسی یا هر رفتار فیزیکی یا کلامی با محتوای مسائل جنسی گفته می‌شود».

از جمله آزارهای جنسی در محیط کار:

‎1- لمس کردن عمدی بدن

 2- نزدیک شدن بیش از حد در حین انجام کار

3- آزارهای کلامی مانند شوخی‌ها، جملات یا فحش‌های جنسی

4- سوال کردن درباره زندگی زناشویی و شخصی فرد

5- پیشنهاد ارتباط در خارج از محیط کار

6- آزارهای رفتاری مانند چشم چرانی، چشمک زدن، نگاه شهوت‌آلود و …

 توصیه‌های لازم برای خانم‌هایی که در محیط کار دچار آزار جنسی میشوند:

جنسی

1- اگر مورد آزار جنسی قرار گرفته اید هیچ گاه سکوت نکنید:

سکوت شما باعث می‌شود افراد مزاحم به کار خود ادامه دهند و دیگران را نیز مورد آزار و اذیت قرار دهند.

2- آزارها را گزارش دهید:

اگر در سازمان یا اداره شما فرد مسئولی وجود دارد این‌گونه مسائل را به اطلاع او برسانید. اگر شخص آزار دهنده خودش  مدیر یا مسئول است این مشکل بصورت کتبی به معاونان یا همکاران دیگر گزارش دهید.

3- اسناد و مدارک جمع آوری کنید:

اگر شخص مزاحم با شما تماس گرفت، سعی کنید صدای او را ضبط کنید. اگر پیامی به شما داد هیچ گاه آن پیام را حذف نکنید و به عنوان مدرک داشته باشید.

4- با پلیس تماس بگیرید:

اگر تمام روش ها را امتحان کردید و نتیجه ای نداد حتما با پلیس تماس بگیرید و این مشکل را در میان بگذارید و از کار خود استعفا دهید. شاید از نظر مالی و اقتصادی دچار مشکل شوید ولی خود را از آزار و سوء استفاده های جنسی دور نگه خواهید داشت.

5- با روانشناس مشورت کنید:

سعی کنید پس از اتمام ماجرا به روانشناس مراجعه کنید تا دچار مشکلات عاطفی و روانی از جمله افسردگی، اضطراب، استرس پس از سانحه، وسواس و … نشوید.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن