سبک زندگی

10 ویژگی رفتاری آدم‌های زرنگ

افراد زرنگ کسانی هستند که به‌وسیله‌ی هوش خود تصمیمات هوشمندانه و قابل‌اعتمادی می‌گیرند. حتی اگر فردی هستید که از هوش بالایی برخوردار نیستید و خود را زرنگ نمی‌دانید می‌توانید با پیروی از افراد زرنگ، تصمیمات مفیدی درزمینهٔ کاری و زندگی برای خود اتخاذ کنید؛ اما به نظر شما ویژگی بارز این افراد چیست؟ چگونه متوجه شویم فردی که تصمیمات صحیحی می‌گیرد فردی زرنگ و باهوش است؟ در این مطلب سعی داریم به ویژگی‌هایی اشاره‌کنیم که در بسیاری از افراد زرنگ و باهوش مشاهده‌شده است، پس همراه ما باشید.

زرنگ

۱. تصمیم‌های هوشمندانه می‌گیرند:

افراد زرنگ به‌خوبی می‌دانند که در کسب‌وکار و تمام مراحل زندگی‌شان هر تصمیمی بگیرند باید عواقب آن را نیز بپذیرند؛ بنابراین بانظم و تمرکز تلاش می‌کنند تصمیمات درست و هوشمندانه‌ای بگیرند.

۲. از اشتباهاتشان درس می‌گیرند:

این اشتباهات هستند که به ما درس و تجربه‌ی کافی برای کسب موفقیت در آینده را می‌دهند. همه انسان‌ها با آزمون‌وخطا تجربیات جدید را می‌آموزند و در زندگی خود به کار می‌برند. اگر جزء افرادی هستید که با اشتباه کردن زود ناراحت می‌شوید باید به شما بگویم که دیدتان را تغییر دهید و به‌گونه‌ای دیگر به این موضوع بنگردید.

۳. همه‌ی پاسخ‌ها را در آستین ندارند:

یک مَثَل قدیمی می‌گوید: «گروهی از آدم‌ها که توهم همه‌چیز دانی دارند، گروه دیگری از آدم‌ها را که واقعاً همه‌چیز را می‌دانند، آزار می‌دهند».

درواقع برخی از افراد تَوَهم باهوش بودن و زرنگ بودن دارند، درحالی‌که افراد زرنگ و باهوش در بیشتر مواقع آرام و فروتن هستند و هیچ‌گاه تمایل ندارند باهوش بودنشان را به رخ بقیه بکشند.

۴. خودشان را با آدم‌های زرنگ احاطه می‌کنند:

باید به این موضوع توجه داشته باشید که با چه افرادی نشست‌وبرخاست می‌کنید. اگر با افراد موفق و باهوش همراه هستید شما نیز به فردی هوشمند و زرنگ تبدیل خواهید شد. شما باید قابلیت تعلیم دهی و تعلیم پذیری را در خود پرورش دهید تا به این صورت بتوانید با گروه موفقی که همراه هستید تبادل علمی و اطلاعات داشته باشید.

۵. کاردان هستند:

افراد زرنگ معمولاً کسانی هستند که از توانایی بالایی در انطباق‌پذیری از محیطشان برخوردار هستند. آن‌ها به‌خوبی با محیط‌های مختلف سازگار می‌شوند و در این رابطه از قوه خلاقیتشان نیز استفاده می‌کنند.

۶. می‌توانند استدلال کنند:

شاید شما نیز در زندگی خود با افرادی روبه‌رو شده‌اید که علی‌رغم اینکه می‌دانند اشتباه می‌کنند اما روی نظر خود پافشاری دارند. برای این افراد هیچ استدلال و منطقی وجود ندارد و بدون علیت و روش‌های علمی همچنان بر نظرات خود اعتقاددارند.

۷. از موج‌های زودگذر پیروی نمی‌کنند:

ما در عصری زندگی می‌کنیم که همه‌چیز موقتی و زودگذر است و از شبه‌علم استفاده می‌کنیم. افراد باهوش و زرنگ به امور زودگذر و احمقانه‌ای که جامعه با آن دست‌وپنجه نرم می‌کند توجهی ندارند و همواره سعی می‌کنند با استدلال منطقی و علم، مسائل را به‌پیش ببرند.

۸. بیش‌تر از داشته‌هایشان خرج نمی‌کنند:

تجربه این اتفاق برای همه افراد پیش‌آمده است. همه‌ی ما در نوجوانی و جوانی کارهایی کرده‌ایم و در یک‌شب تمام اندوخته و دارایی‌مان را ازدست‌داده‌ایم؛ اما چیزی که افراد زرنگ را از سایرین متمایز می‌سازد این است که زرنگ‌ها همیشه اندوخته‌ای مازاد بر داشته‌هایشان دارند و هیچ‌گاه بیشتر از داشته‌هایشان خرج نمی‌کنند.

۹. اغلب بدترین دشمن خودشان هستند:

در نگاه اول به یک سکه، شما تنها یک روی آن را می‌بینید. این اتفاق در افراد باهوش نیز مشاهده‌شده است. درحالی‌که هر رویی به زیر آن نیاز دارد افراد باهوش نیز این‌گونه اند در عین زرنگ بودن، بدترین دشمن خود نیز می‌توانند باشند.

۱۰. در جایگاه یک کارآفرین، همیشه هم موفق نیستند:

موفقیت در کسب‌وکار تنها به عامل هوش نیاز ندارد بلکه این تنها یک‌سوی موفقیت است. این نکته درست می‌باشد که برای موفقیت هوشمندی لازم است اما کافی نیست. برای این‌که بتوانید کسب‌وکار موفقی را در دراز مدت راه بیندازید نیاز به زرنگ بودن دارید.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن