تغذیه سالمسلامت و تندرستی

فواید مصرف شیرکاکائو

شیرکاکائو دارای پروتئین فراوان است

آشنایی با فواید مصرف شیرکاکائو

شیر کاکائو نوعی نوشیدنی مقوی است که از مخلوط شیر، شکلات و شکر تشکیل می شود. از این نوشیدنی هم به صورت گرم و هم به صورت سرد استفاده می کنند. از ترکیب آب جوش یا شیر داغ و کاکائو، نوشیدنی گرم و انرژی بخشی به نام هات چاکلت تهیه می شود.

این نوشیدنی حاوی ویتامین هایی مانند؛ B، کلسیم و فسفر است. شیرکاکائو دارای پروتئین فراوان است و مصرف آن برای عضله سازی به ورزشکاران پیشنهاد می شود.

فواید مصرف شیرکاکائو

بهترین نوع شیر کاکائو، نوع خانگی آن است؛ زیرا در شیر کاکائو های صنعتی از قند زیادی استفاده می شود که به مرور منجر به پوسیدگی دندان و افزایش فشار خون می گردد.

خیلی از افراد علاقه‌ای به مصرف شیر ندارند، خصوصاً در کودکان که نیاز به کلسیم شیر دارند، میتوانند به جای شیر از شیر کاکائو استفاده کنند.

فواید مصرف شیر کاکائو

منبع غنی پروتئین

شیر کاکائو حاوی میزان زیادی پروتئین و اسیدهای آمینه ضروری برای بدن است . پروتئین کمک می کند تا احساس سیری کنید و سوخت و ساز بدن را افزایش می‌دهد.

مصرف شیر کاکائو برای ورزشکاران

شیرکاکائو به بدن کمک می کند تا پس از ورزش های استقامتی ریکاوری شود. مصرف شیر کاکائو کم چرب پس از تمرین و دو ساعت قبل از ورزش به ریکاوری عضلات کمک مطلوبی می کند.

سایر مواد مغذی شیر کاکائو

شیرکاکائو علاوه بر منبع پروتئین حاوی مقادیر زیادی ویتامین A، D، کلسیم، فسفر، پتاسیم و ویتامین های B است. کاکائو حاوی مقدار کمی چربی و کربوهیدرات است.

نکات قابل ملاحظه در مصرف شیر کاکائو

مصرف بیش از حد شیرکاکائو به علت کافئین آن باعث دفع کلسیم در کودکان میشود.

استفاده از شیر کاکائو های صنعتی به علت قند و چربی زیاد باعث پوسیدگی دندان می شوند.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن