فناوری

Apple برنامه و وب سایت غربالگری COVID-19 را راه اندازی کرد

امروز اپل وب سایت و اپلیکیشن جدیدی را برای نمایش COVID-19 راه اندازی کرد.

این یک ابزار غربالگری آنلاین هست که اطلاعات مربوط به این بیماری و برخی راهنمایی در مورد زمان انجام آزمایش یا مراقبت های اورژانس را ارائه می دهند.

اپل با همکاری مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها (CDC) ، آژانس مدیریت اضطراری فدرال (FEMA) و کاخ سفید این سایت و برنامه را توسعه داه است.

این ابزار غربالگری در مورد علائم ، مسافرت اخیر و تماس های شما با افرادی که در معرض ویروس بوده اند ، از شما سؤال می کند.

پس از اتمام مراحل غربالگری ، شما به مراحل بعدی توصیه شده منتقل خواهید شد که نشان می دهد آیا شما نیاز به آزمایش COVID-19 دارید یا خیر.

اپل در بیانیه مطبوعاتی خاطرنشان كرد كه ابزار غربالگری “جایگزین دستورالعمل ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی یا راهنمایی مقامات بهداشتی ایالتی و محلی نمی شود.”

اگر نتایج غربالگری شما نشان می دهد که شما ممکن است نیاز به آزمایش COVID-19 داشته باشید ، اپل مشاوره مستقیمی در مورد آزمایش به شما نمی دهد. بلکه فقط پیشنهاد می کند که “در مورد آزمایش با کسی صحبت کنید.”

این به احتمال زیاد به این دلیل است که آزمایش در ایالات متحده در حال حاضر محدود است ، و مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها (CDC) از افراد خواسته است برای انجام آزمایش ، اول با پزشک اصلی خود تماس بگیرند.

با این حال ، اپل از هرکسی که مشکل تنفسی دارد خواست تا سریعاً با شماره 911 تماس بگیرد

اپل می گوید داده ها را از ابزار غربالگری جمع آوری یا به اشتراک نمی گذارد ، و همچنین نیازی به ورود به سیستم خود با Apple ID یا هر حساب دیگری ندارد.

“برای کمک به بهبود سایت ، اپل اطلاعاتی در مورد نحوه استفاده از آن جمع آوری می کند و اطلاعات جمع آوری شده شما را شخصاً شناسایی نمی کنند.

همچنین دسترسی به موقعیت مکانی را درخواست نمی کند ، همچنین برنامه توصیه های موقتی را به شما ارائه نمی دهد.

علاوه بر این ابزارها ، اکنون می توانید از Siri نیز بپرسید “چگونه می توانم از بیماری کروناویروس مطلع شوم؟” و Siri به شما پاسخ می دهد که به چند سؤال از غربالگری پاسخ دهید و به سمت اطلاعات CDC راهنمایی میکند. 

اپل اولین کسی نیست که منابع غربالگری آنلاین را ارائه می دهد. الکسا آمازون اکنون می تواند به کاربران آمریکایی در تشخیص COVID-19 کمک کند ، و CDC یک چت بوت ارزیابی آنلاین ساخته شده در سرویس Bot Botërore از مایکروسافت ارائه می دهد.

شرکت گوگل وریلی نیزیک وب سایت غربالگری و آزمایش COVID-19 راه اندازی کرده است.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن