پزشکیسلامت و تندرستی

باورهای اشتباه در مورد پیشگیری از ویروس کرونا

بررسی باورهای اشتباه در مورد پیشگیری از ویروس کرونا

با توجه به افزایش آمار شیوع کروناویروس و افزایش مبتلایان به ویروس COVID-19 برخی افراد باورهای نادرستی نسبت به روشهای پیشگیری از این ویروس دارند.
در ادامه مطالب با اشتباهات رایج در مورد پیشگیری از کرونا ویروس آشنا خواهید شد.

آنتی بیوتیک ها

آنتی بیوتیک ها جهت درمان و مبارزه با بیماری های عفونی و عوامل باکتری زا ساخته شده اند. آنتی بیوتیک ها بر روی ویروس ها از جمله ویروس کرونا تاثیر ندارد و مصرف خودسرانه آنها باعث بروز صدمات به سلامتی فرد خواهد شد.

اشعه فرابنفش

یک باور غلط در مورد اشعه فرابنفش، از بین بردن ویروس هاست؛ که این روش باعث از بین رفتن ویروس نمی شود بلکه باعث ابتلا به انواع بیماری های پوستی می گردد.

روغن کنجد

یک روش اشتباه برای از بین بردن ویروس کرونا، استفاده از روغن کنجد است، که افراد از آن برای جلوگیری از ورود ویروس کرونا به بدن استفاده می کنند. این روغن هیچ تاثیری در مقابله با کرونا ویروس ندارد.

آب و نمک

غرغره کردن با آب و نمک در مقابل سرماخوردگی ویروسی مفید و موثر است. اما در برابر بیماری کرونا تاثیری ندارد.

ویتامین C

بر اساس دستورالعمل جدید سازمان جهانی بهداشت، تجویز ویتامین C در بیماری کرونا ممنوع است . ویتامین C اسیدیته کپسید ویروس و سیتوپلاسم سلول های بدن را افزایش داده و از این طریق موجب سهولت ورود ویروس به سلول‌های بدن و تزریق ژنوم آن ها می شود.

باورهای اشتباه در مورد پیشگیری از ویروس کرونا

واکسن ذات الریه

ویروس کرونا ارتباطی با واکسن ذات الریه ندارد. زیرا کرونا یک بیماری ویروسی و ذات الریه یک بیماری عفونی باکتریایی است. به گفته سازمان بهداشت جهانی ساخت واکسن کرونا حدود یک سال طول می کشد.

کودکان به این ویروس مبتلا نمیشوند

یک باور غلط در مورد ویروس کرونا این است که هیچ کودکی به آن مبتلا نمی شود. طبق تحقیقات صورت گرفته احتمال ابتلای کودکان به این ویروس کم است. اما این دلیلی بر عدم ابتلای کودکان به این ویروس نمی‌باشد.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن