طب سنتی

تدابیر طب سنتی در درمان انواع بی‌خوابی

خواب و استراحت کافی یکی از مهم‌ترین نیاز‌های طبیعی بدن انسان است؛ هرگونه اختلال در خواب و بی‌خوابی می‌تواند در عملکرد روزانه افراد اثری منفی بگذارد.

بی‌خوابی

کارشناسان معتقدند افرادی که در طی هفته حداقل 2 شب را با بی‌خوابی سر می‌کنند و میانگین خواب آن‌ها در طول روز کمتر از 4 ساعت است در دسته افراد مبتلا به کم‌خوابی قرار می‌گیرند که باید هرچه سریع‌تر این اختلال خود را درمان کنند.

برای این‌که بتوانید خواب عمیقی را تجربه کنید نیاز نیست به مصرف قرص های خواب آور روی بیاورید. بهتر است در این زمینه از طب سنتی و اصلاح شیوه زندگی کمک بگیرید تا به این صورت با تغییر عادات غلط بتوانید خواب و زندگی لذت بخشی را تجربه کنید.

بدن انسان وقتی برای مدتی طولانی با بی‌خوابی مخصوصا در هنگام شب روبه رو میشود دچار مشکلات زیادی از جمله مشکلات مغزی خواهد شد. بیشتر کسانی که شب ها نمی‌توانند بخوابند یا دچار بی‌خوابی هستند نسبت به سایر افراد دارای روحیه ی خشن‌تر و عصبانی تری هستند. آن ها به خوبی نمیتوانند از عهده ی کارهای ساده روزمره برآیند و همین عامل بر نارضایتی و پرخاشگری آن ها می افزاید.

بی‌خوابی

در طب سنتی به دو نوع بیخوابی اشاره شده است:

۱- بیخوابی از بلغم زیاد
۲- بیخوابی از صفرای زیاد

فرق آن دو در این است که در بی‌خوابی ناشی از بلغم زیاد، سنگینی سر و آبریزش بینی و دهان هم وجود دارد اما در صفرای زیاد این علائم دیده نمی شوند.

بیداری باعث خشکی بدن می‌گردد که این امر سبب می‌شود هضم، دیرتر اتفاق بیافتد؛ اما از طرفی باعث گرسنگی زیاد می‌شود.

نکته مهم این است که نباید هیچگاه بعد از غذا ورزش کرد.

افراد بلغمی مزاج باید شام را بسیار کم بخورند تا تری بدنشان از بین برود و تبدیل به طبع دم (خون) شود که در نتیجه لاغر هم می شوند.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن