سبک زندگی

حذف این 5 نکته برای موفقیت شما الزامی است

گاهی مواقع برای رسیدن به راز موفقیت، نباید همه چیز را گردن روزگار بیندازیم و بگوییم مقصر زندگانی بود و من که تمام تلاشم را کردم بلکه باید به این موضوع برسیم که برای رسیدن به موفقیت باید قید بعضی چیزها را بزنیم.

بعضی از این مسایل را می شود حتی یک روزه قیدشان را زد و برخی دیگر نیاز به اندکی زمان دارند تا بتوان رهایشان کرد.

1- بیخیال زندگی ناسالم شوید

همانطور که میدانید شرط اصلی موفق بودن، سلامت جسمی خودتان است. اگر به سلامت خودتان اهمیت ندهید درواقع بی خیال موفقیت شده اید. خیلی سخت است که به یکباره دست از خوردن تغذیه نامناسب بردارید و یا تن پروری را کنار بگذارید و ورزش کنید. برای همین کم کم شروع کنید و به غذایی که می خورید اهمیت دهید و کمی هم فعالیت فیزیکی داشته باشید.

2- دست از سر رویاهای کوچک بردارید

اگر فرصت های بزرگ زندگی را از دست بدهید و یا ترس و استرستان اجازه ندهد که به آن ها وارد شوید؛ در حقیقت رویای یک زندگی عالی و درخشان شدن پتانسیل های خود را از دست داده اید. دنیا نمی ایستد که خیره شما را نگاه کند تا خودتان را برسانید، این شما هستید که باید بدون ترس از مسائل، پا پیش بگذارید و با تمام موارد پیرامون آن کنار بیایید.

3- اهداف کوتاه مدت داشتن را بی خیال شوید

اینکه برای شش ماه بعد خود برنامه بریزید فی نفسه چیز بدی نیست ولی اینکه دائما برای اهداف کوتاه مدت تلاش کنید، چندان چیز جالبی نیست. این هدف های کوتاه مدت به همراه خود عادت های کوتاه مدت هم می آورد که ذره ذره وجودمان را می خورد و خودمان نمی فهمیم.

4- ایده آلیسم بودن را کنار بگذارید

مطمئنا هیچ چیز بی نقص نیست! هر چیزی بالاخره یک باگی در خودش دارد. از شکست هراس نداشته باشید و بدانید که ممکن است در راه موفقیت در کمینتان نشسته باشد. اگر بخواهید صبر کنید تا همه چیز راست و ریست شود و بعد بروید سراغش، از قافله عقب ماندید. شما خودتان را در جریان کار بیندازید، بعد به فکر درست کردن جز به جز آن باشید.

5- از اعتیاد خود به شبکه های اجتماعی و رسانه ها دست بردارید

مشکل اینجاست که همگی فکر میکنیم همیشه وقت داریم. بعد که کار از کار گذشت به این نتیجه می‌رسیم که گویا آنقدرها هم وقت نداشتیم! دیدن فیلم و سریال و دنیای وب خیلی هیجان انگیز است ولی نباید اینها باعث شود تا از هدف اصلی زندگیتان دور شوید.

بهترین راه این است که یک بالانس برای این موارد تعیین کنید و زندگیتان را درست پیش ببرید. اصولا در زندگیتان همه چیز را رعایت کنید و یک حد برای آن بگذارید. گذاشتن حد نشان از محدودیت ندارد که به افکار برخی بر بخورد و فکر کنند خود را اسیر زندگی کرده‌اند، اینجوری فکر کنید که این کار(حدگذاری) صرفا باعث می شود تا بتوانید بهتر از همه چیزهای زندگی بهره ببرید.

۱۳ چیزی که برای رسیدن به موفقیت باید بی‌خیال آنها شوید

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن