اخباراخبار داغ

آخرین آمار تولید و واردات ملزومات پیشگیری از کرونا

در تازه ترین اطلاعاتی که از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) در اختیار قرار گرفته، از ۱۳ اسفند سال گذشته تا ۸ فروردین امسال یک میلیون و ۹۰۰ هزار ماسک N۹۵، تعداد ۱۴ میلیون و ۲۵۰ هزار ماسک سه لایه و ۵۴۰ هزار لباس یکسره (گان) به کشور وارد شده است.

همچنین در این مدت ۱۰۰۰ تن الکل ثبت سفارش شده و طی هفته جاری هم ۲۰۰ تن الکل وارد شده است.

طی این ۲۴ روز بیش از ۱۵ میلیون و ۲۶۶ هزار عدد ماسک سه لایه و N۹۵ تولید شده که حدود ۱۴ میلیون و ۸۸۷ هزار عدد از آن تا ۸ فروردین توزیع شده و مابقی در انتظار تحویل به شرکت‌های پخش زیرمجموعه سازمان غذا و دارو بوده است.

مجموع تولید الکل در این مدت نیز نزدیک به شش میلیون و ۱۹ هزار لیتر بوده است. البته تا پایان ۸ فروردین، بیش از ۱۳ میلیون و ۳۴۹ هزار لیتر الکل توزیع شده، که از محل دپوی الکل هم استفاده شده است.

همچنین در این مدت مبلغ ۱۳۶ میلیارد تومان توسط شرکت‌های بزرگ برای خرید وسایل پیشگیری مرتبط با ویروس کرونا کمک شده، ۹۰۰ هزار عدد ماسک سه لایه و دو میلیون و ۳۰۰ هزار ماسک N۹۵ تهیه و با هماهنگی وزارت بهداشت به ستاد مبارزه با کرونا به کلیه استان‌های کشور اهدا شده است.

کاهش حقوق ورودی واردات ماسک و لباس های پزشکی، ممنوعیت موقت صادرات مواد اولیه، واسطه ای و محصولات نهایی مرتبط با مقابله با کرونا و ابلاغ به کلیه شرکت‌های تولیدی مرتبط برای تولید سه شیفت محصولات بهداشتی از جمله اقداماتی است که در این مدت انجام شده است.

تازه‌ترین آمار تولید و واردات ملزومات پیشگیری از کرونا

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن