سبک زندگی

7 قانون موفقیت از زبان بیل گیتس

بیل گیتس یعنی کامپیوتر و کامپیوتر یعنی دنیا! آوازه موفقیت این شخص را همه شنیده اید و  نیازی به معرفی کردنش نیست! اگر این فرصت را داشتم که در مورد بیل گیتس چیزی بدانم، قطعا راز موفقیتش را انتخاب می‌کردم نه اسمش را! برای خود من شخصا کلماتی مثل موفقیت، ثروت و رضایت اولین کلماتی هستند که بعد از شنیدن نام بیل گیتس به ذهنم می آیند. به همین دلیل قانون‌های طلایی بیل گیتس برای موفقیت را پیشنهاد میکنم!

لازم است بگویم که این قوانین حاصل سال ها تجربه و مطالعه ی او می‌باشد و این حرف ها را در یک سخنرانی یا جلسه نزده است .

قانون 1: انرژی مثبت داشته باشید

در واقع احساس لذت ناشی از تاثیر انرژی مثبت بر زندگی، مغز شما را وادار می‌کند، به گونه‌ای واکنش نشان دهد که احساس و انرژی مثبت تقویت شود و میتوانید تاثیر آن بر زندگیتان را ببینید.

قانون 2: سخت کوش باشید

شما با سخت کوشی می توانید در زمینه ای که استعداد ندارید هم صاحب مهارت شوید و آن کار را به نحو احسن انجام دهید.

قانون 3: از کار خود لذت ببرید

تنها با لذت بردن از کار خود، می‌توانید به موفقیت در آن کار برسید.اکثر افراد هیچ توجهی به لذت بردن از کار خود نمی‌کنند و ارزشی برای هدف نهایی شغل خود، قائل نیستند.

قانون 4: مشاوره بگیرید

ضرورت مشاوره و راهنمایی قبل از هر چیز دیگر، در رابطه با حرفه و شغل مطرح می باشد. مشاوره گرفتن و استفاده از تجربیات افراد دیگر گام مهمی در جهت موفقیت می باشد.

قانون 5: افراد خوب را انتخاب کنید

در انتخاب افراد نزدیک خود بسیار دقت کنید چون شاید آینده شما را بسازند،اگر شما انسان قوی نباشید  و از افکار و عقاید دیگران به صورت دائم الگو بگیرین قطعا نمی توانید پیشرفت کنید…

قانون 6: کار را به تعویق نیندازید

به تعویق انداختن یعنی به تاخیر انداختن داوطلبانه انجام یک کار، علی‌رغم اطلاع از عواقب منفی آن در آینده. یعنی انتخاب یه لذت زودگذر به جای انتخاب لذت وخوشی در درازمدت.

قانون 7: حس شوخ طبعی داشته باشید

از تاثیر های مثبت شوخ طبعی می توان بر جنبه های مختلف مانند استفاده به عنوان ابزار تشویقی عاطفی، رفتار جلب توجه کننده، کاهش فاصله اجتماعی و ابزار مدیریتی اشاره کرد.

ده قانون موفقیت از زبان بیل گیتس

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن