سبک زندگی

انگیزه‌های اصلی افراد موفق دنیا از زبان خودشان

هر فردی ممکن است در بازه‌ای از زمان دچار سردرگمی شود و تمام انگیزه‌ خود را از دست بدهد. برای رهایی از بی‌انگیزگی راهکارهای زیادی پیشنهاد می شود که با استفاده از آن‌ها می توانیم باانگیزه و انرژی بیشتری برای رسیدن به اهدافمان تلاش کنیم.

1. همیشه و در هر شرایطی به تلاش خود ادامه دهید

خیلی از افراد با قرارگیری در شرایط سخت تمام امید خود را از دست می‌دهند و دست از تلاش میکشند، وقتی شرایط مطابق میلتان نیست و احساس شکست می کنید، روی اهداف خود متمرکز شوید و با تلاش فراوان شرایط را به‌دلخواه خود تغییر دهید و به این ترتیب یک شخصیت قدرتمند و محکم داشته باشید

2. به دیگران انگیزه دهید

کمک به دیگران برای رسیدن به اهدافشان سبب تجدید انرژی و ایجاد انگیزه می شود. وقتی مربی یا مشاور کسی باشیم متوجه تأثیر فوق‌العاده آن در داشتن روحیه مثبت برای خود خواهیم شد و این به ما کمک می کند از زاویه‌ی دیگری به اهداف و چالش‌های زندگی نگاه کنیم.

3. تمام چالش‌ها را به فرصت تبدیل کنید

طرز فکر و نگاه شماست که سبب افزایش انگیزه‌ و انرژی‌تان می شود. مهم ترین و بهترین ویژگی کارآفرینان موفق توانایی آن‌ها در حل مشکلات است. کارآفرینان بزرگ می توانند فرصت‌های خوب را از دلِ مواردی پیدا کنند که خیلی‌ها آن‌ها را مشکل یا مانع می دانند.

4. در برنامه ریزی خود زمانی را برای استراحت و تفریح در نظر بگیرید

اگر می خواهید همیشه  باانگیزه و هدفمند باشید زمانی را به تفریح و استراحت اختصاص دهید و به انجام کارهایی بپردازید که باعث آرامشتان می شود. برخی کارهای جزئی مانند یک مدیتیشن نیم ساعته، مطالعه یا ورزش کردن سبب ایجاد احساس آرامش در شما می شود. حتماً می دانید تمرکز و انگیزه‌ی  بالا سبب حفظ سلامت جسم و ذهنتان می شود.

5. اهداف و برنامه‌های خود را با دیگران در میان بگذارید

اهداف و برنامه‌های خود را بنویسید و آن‌ها را با اطرافیان خود در میان بگذارید، این کار از طریق شبکه‌های اجتماعی هم انجام پذیر است. شما با این کار خود را فردی مسئولیت پذیر و هدفمند به اطرافیان نشان می دهید و باعث می شود دیگران درباره‌ی اهدافتان مدام از شما سؤال کنند، موفقیت‌هایتان را با شما جشن بگیرند و در زمان سختی و شکست‌ها همراهتان باشند و به شما پیشنهادات و توصیه‌های خیرخواهانه بدهند.

6. چند کار را به طور هم‌زمان انجام ندهید

نباید چند کار را هم‌زمان انجام دهید، بلکه به جای آن تمام تمرکز خود را روی انجام یک کار بگذارید. مغز انسان برای انجام چند کار به طور هم‌زمان برنامه ریزی نشده و وقتی در حین انجام یک کار به سراغ کار دیگری می رویم، نمی توانیم به خوبی روی دو کار تمرکز کنیم در نتیجه در انجام کارها مشکل خواهیم داشت. وقتی نتوانید کاری را به درستی انجام دهید، انگیزه‌ ی لازم برای انجام کارهای دیگر را نخواهید داشت.

انگیزه‌های اصلی افراد موفق دنیا از زبان خودشان
 
برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن