روانشناسی

بعد از شکست عشقی چه کنیم؟

عاشق شدن ساده ولی رهایی از شكست عشقی دردآور است.

واقعیت این است که هر فردی وقتی احساس کند رابطه احساسی‌اش دچار مشکل است، باید به دنبال دلیل باشد و اگر می تواند حلش کند، اگر هم که جدایی بهترین راه حل است باید آماده پذیرش آن شوید. یادمان باشد هیچ کسی به ترحم ما نیاز ندارد و مهم‌ترین فرد زندگی هر کسی خودش است.

اولین کاری که بعد از شکست عشقی باید کنیم این است باید واقعیت را قبول کرد. توجه داشته باشید که هیچ چیزی واقعیت را تغییر نمی دهد. واقعیت این است که تو حالا تنها هستی، ( البته که خدا هست ) و باید پذیرای آینده‌ای روشن باشی.

برخی معتقدند زنان بعد از جدایی افسرده‌تر می شوند و مردان همه چیز را زود فراموش می کنند. اما چندان فرقی نمی‌کند که شما زن باشید یا مرد، مهم این است که بعد از شکست عشقی تان حال تان خوب باشد. آسیب روحی برای هر دو طرف است.

بعد از شکست عشقی چه کنیم؟

 

شکست عشقی
شکست عشقی

1. خودتان را مجبور به بیرون رفتن کنید

مهم نیست که وقتی دچار افسردگی بعد از جدایی می شوید، گوشه گیری چقدر وسوسه برانگیز است، باید خودتان را مجبور کنید که از خانه بیرون بروید و با دیگران معاشرت کنید.

2. از درد گریزان نباشید

با پنهان کردن دردهایتان هیچوقت زخم‌هایتان التیام نخواهد یافت. بنابراین گریه کنید، فریاد بکشید، دردودل کنید تا هر چه در دل‌تان مانده خالی شود.

3. دنیای جدیدی بسازید

دوستان و فعالیت‌های مشترک نمی‌گذارد به طول كامل از او جدا شوید، پس به دنبال دوستان جدید باشید و فعالیت‌های جدید برای خود بسازید.

4. به نیازهایتان پاسخ دهید

نیازهایی که در آن رابطه با آن ارضا می‌شديد را بشناسید و به دنبال راهی دیگر برای برطرف کردن آن نیازها بگردید.

5. خودتان را دور نزنید

با تمام درد و رنجی كه دارید به زندگی ادامه دهید. هیچ راه میانبری وجود ندارد كه قسمتی از مانع را در خود نداشته باشد، پس دنبال راه فرار از شكستتان نباشید.حقیقت را بپذیرید.

6. ارتباط خود را قطع کنید و کمی از رسانه‌های اجتماعی فاصله بگیرید

گاهی حساب کاربری طرف مقابل در رسانه‌های اجتماعی شما را ماه‌ها به عقب برمی‌گرداند. با دیدن حساب او فورا احساس ناراحتی می‌کنید یا به خودتان می‌گویید که او شادتر از شماست یا توانسته فرد دیگری را پیدا کند. شما زمانی می‌توانید واقعا شکست عشقی خود را فراموش می‌کنید که تمام ارتبا‌ط‌هایتان با او را در تمام جنبه‌ها، ازجمله رسانه‌های دیجیتالی قطع کنید.

7. برای خودتان و کسی که شما را رها کرده دعا کنید

خیرخواهی کردن، موجب می شود بهترین‌ها نصیبمان. وقتی تو برای کسی دعای خیر می‌کنی به تو کمک می کند تا جو ایجاد شده را بهتر رد کنی.

8. ورزش کنید

ورزش حال شما را عوض می کند و افسردگی را از بین می برد. با ورزش کردن جسم‌تان به کمک ذهن تان می‌آید تا بتوانید بر دردهای خود غلبه کنید و دوباره به زندگی سالم بازگردید.

9. به این فکر کنید که شما شایسته بهترین‌ها هستید

به شخصیت ات احترام بگذار. وقتی رابطه‌ای به بن‌بست می‌رسد بهترین کار کنار کشیدن است و منتظر لایق ترین فرد ماندن است.

10. از مجرد بودنتان لذت ببرید

معمولا افرادی که مدت زیادی در رابطه بوده‌اند وقتی که از فردی جدا می شوند، زندگی تنهایی خود را شروع می کنند. فکر کنید وقتی در رابطه بودید، چه چیزهایی را از خود منع کرده بودید؟  آن‌ها را یادداشت کنید و برای تجربه آن‌ها برنامه ریزی کنید.

 

شکست عشقی
شکست عشقی

 

زندگی همیشه به یک منوال باقی نمی‌ماند. وقتی که در شرایط خوبی نیستید، یکی از بهترین کار‌ها این است که بتوانید به آینده امیدوار باشید، و مطمئن باش هر پاییز، بهاری در پیش دارد.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن