طب سنتی

تدابیر طب سنتی جهت داشتن تغذیه مناسب

بسیاری از بیماری‌هایی که افراد در طی زندگی به آن دچار می‌شوند ناشی از تغذیه نامناسب و غلط است. هر شخصی باید با توجه به شناختی که از بدن خود دارد و نوع مزاجش غذاهای مناسبی مصرف کند.

تغذیه

از نوشیدن آب در بین غذا خودداری کنید. این کار تاثیر منفی بر میزان طبیعی و لازم صفرا و اسید معده دارد. فرآیند هضم را کاهش داده و سبب درد معده در برخی افراد می شود.

آب زیاد مصرف نکنید. شاید این باور غلط که نوشیدن آب فراوان سبب کم اشتهایی میشود و تاثیرات مثبت آن بر جوان سازی پوست را شنیده باشید؛ اما هیچ فردی به مضرات نوشیدن آب فراوان اشاره نکرده است. وقتی آب زیادی وارد معده خود میسازید میزان اسید هیدرو کلریک که برای شکستن درست غذا در داخل معده وجود دارد رقیق می شود و این فرآیند هضم را با مشکل روبه رو می سازد.

ناشتا سردی خوردن! از جمله عادات مخرب این روزها در رستوران ها سِرو آب پرتقال قبل از صبحانه می باشد که به دلیل سردی سبب باز شدن اشتها می شود. این عادت غلط به مرور زمان باعث می شود شکم جلو بیاید.

تغذیه

گاهی اوقات برای برطرف کردن سردی معده داروهای بسیار گرم تجویز می شود و این دارو کهیر را منتشر می کند و کل بدن کهیر می گیرد. غذاهای بسیار گرم، خون را گرم و خون گرم باعث خارش و بعد کهیر می شود. پس برای رفع سردی معده باید غذاهای گرم و تری‌ها آرام آرام تجویز شود و فورأ نباید به معده سرد، زنجبیل و یا فلفل بدهیم.

تغذیه از اوج سردی به اوج گرمی و برعکس رفتن سبب پیدایش سودا در بدن است. سودای زیاد موقعی ایجاد می شود که ما از یک محیط بسیار گرم به یک محیط بسیار سرد برویم و یا برعکس عمل کنیم و یا از سونای گرم به سونای سرد برویم. عین همین حالت در معده هم اتفاق می افتد و لذا بیمار می گوید گاهی سوزش در معده دارم، گاهی تیر می کشد، سوزش یعنی گذر سودا که خود ما تولید کردیم.

چند نمونه از گرم و ترها: آبگوشت، شربت عسل، انجیر، سوپ گندم و جو (سوپ جو خودش سرد است ولی اگر روغش زیتون و ادویه اش تند باشد معتدل می شود.)

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن