فناوری

اقدامات امنیتی Zoom برای حریم خصوصی

استفاده از نرم افزار Zoom در طول همه گیری بیماری COVID-19 به سرعت رو به رشد است ، زیرا مردم برای ارتباط با دوستان ، خانواده ، همکاران و حتی معلمان یوگا به سرویس رایگان کنفرانس ویدیویی روی آورده اند.

اما این افزایش استفاده باعث شده است تا بسترهای نرم افزاری برای هک ها ، شوخی ها و آزار و اذیت ها ، اغلب از طریق Zoombombing ، هدف قرار بگیرد.

این مسئله به اندازه ای جدی شده است که دادستان های فدرال اکنون هشدار می دهند که می تواند پیامدهای جدی برای عاملان Zoombombing اعلام کنند.

Zoom در بیانیه ای اعلام کرد: “ما همیشه در تلاش هستیم تا محیط ملاقات ایمن مجازی را به کاربران خود تحویل دهیم.” “ما می توانیم کلمات عبور و اتاق انتظار مجازی را بطور پیش فرض برای کاربران Free Basic و Single Pro فعال کنیم. ما به شدت کاربران را تشویق می کنیم تا کلمه عبور را برای همه جلسات خود پیاده سازی کنند.”

زوم به زودی رمزهای عبور و اتاقهای انتظار جلسات را بطور پیش فرض برای کاربران در ردیف رایگان خود و حتی افرادی که دارای مجوز رده ارزان قیمت هستند به منظور جلوگیری از “Zoombombing” و روند اخیر افرادی که جلوی جلسات زوم را می گیرند ، فعال می کنند.

گذرواژه‌های Zoom قبلاً برای جلسات جدید ، جلسات فوری و جلساتی که با شناسه جلسه به آنها پیوستید به طور پیش فرض فعال شده است .

آنچه از تاریخ 5 آوریل شروع می شود این است که برای جلسات زوم که قبلاً برنامه ریزی شده اند نیز فعال شوند و هنگامی که به یک جلسه ملحق شدید ، باید منتظر باشید تا میزبان شما را از اتاق انتظار مجازی جدید فراخواند. میزبان این جلسه می تواند اجازه دهد افراد به صورت جداگانه از سالن انتظار یا همه به یکباره اجازه ورود پیدا کنند.

دیروز ، Zoom با انتشار 90 ویژگی جدید , انتشار ویژگی های جدید خبر داد تا بتواند بر روی رفع مشکلات حفظ حریم خصوصی و امنیتی با این سیستم عامل تمرکز کند.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن