فناوری

چرا Zoom اینقدر محبوب شد

این روز ها ظاهراً همه در مورد زوم می دانند، والدین ، ​​همکاران ، دوستان ، پدربزرگ و مادربزرگ و همسایگان.

شرکت نرم افزاری ویدئو کنفرانس Zoom که سال گذشته به بازار آمد ، خیلی زود در جریان همه گیری قرار گرفت. مردم برای پیوستن به دوستان ، ایجاد باشگاه های دیجیتال و حتی میزبان عروسی ها به این سرویس پیوستند.

با این حال ، در این زمان از رشد بی حد و حصر ، محققان و روزنامه نگاران برنامه را بررسی کرده و خطرات امنیتی و امنیتی زیادی را برای آنها پیدا کرده اند. مردم در حال عضویت در این برنامه رایگان هستند که در واقع می توانند با هزینه چشم پوشی از اطلاعات شخصی خود همراه شوند.

اصلی ترین نقطه فروش برنامه ، حداقل به جهان مصرف کننده گسترده تر ، این است که تماس کنفرانسی 40 دقیقه ای رایگان با حداکثر 100 شرکت کننده را ارائه می دهد.

استفاده از آن آسان است و افراد برای دسترسی به جلسه نیازی به ورود ندارند و رابط کاربری آن نسبتاً بصری است. با این حال ، همین ویژگی ها مردم را در معرض خطر قرار می دهد.

Zoombombing ، یک مورد از آن خطرهاست. از سیستم Zoom کدهای دسترسی شناسه به طور تصادفی تولید شده و عدم وجود گذرواژه های لازم برای پیوستن به یک تماس باعث می شود افرادی به تماسهای زوم می پردازند که خودشان نیستند و مثلا توهین مستهجن پخش می کنند.

یک ابزار خودکار که توسط محققان امنیتی تهیه شده است می تواند در یک ساعت حدود یکصد شناسه جلسات Zoom  و اطلاعات مربوط به نزدیک به 2400 جلسه زوم را در یک روز اسکن پیدا کند ، فقط به خطر اینکه یافتن جلسات برای آن آسان است.

زوم می گوید رمزهای عبور از اواخر سال گذشته به طور پیش فرض فعال شده اند ، اما بسیاری از مردم هنوز از آنها استفاده نمی کنند.

این تنها خطر Zoom نیست. این شرکت همچنین با تنظیم “فهرست شرکت” خود ، مشکلی دارد که می تواند ایمیل و عکس کاربر را به بیرون درز دهد و زوم به The Intercept تأیید کرد که تماس های ویدیویی با برنامه این شرکت رمزگذاری نشده است.

این شرکت می گوید ، از آن زمان تاکنون برای ارائه ویژگی های جدید و freeze کردن رفع مشکلات حفظ حریم خصوصی و امنیت تمرکز کرد است.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن