روانشناسی

استرس محیط کاری و راهکارهای مقابله با آن چیست؟

راهکارهایی برای مدیریت استرس محیط کاری

استرس ناشی از عللی است که موجب به وجود آمدن فشار بر جسم و روح می‌شوند. زمانی که علل ایجاد این فشار، کار و شغل فرد باشد، به آن استرس شغلی می‌گوییم.
به جرات می‌توان گفت تمامی مشاغل دارای میزانی از استرس هستند. درست است که برخی استرس‌ ها در محیط کار طبیعی هستند، اما استرس اضافی می‌تواند مانع بهره‌وری شود و بر سلامت جسمی و روحی افراد اثر بگذارد.
یافتن روش‌هایی برای مدیریت استرس محیط کاری نیازمند ایجاد تغییرات بزرگ نیست، بلکه باید بر چیزهایی که تحت کنترل شما هستند متمرکز شوید.

هر چقدر بهتر بتوانید استرس خودتان را مدیریت کنید، تاثیر مثبت‌تری بر اطرافیان خواهید داشت و نیز استرس دیگران هم کمتر اثر منفی روی شما می‌گذارد. اگر نشانه‌های هشداردهنده استرس در محیط کار را نادیده بگیرید، ممکن است مشکلات بزرگ‌تری بروز کند.

راهکارهایی برای مدیریت استرس محیط کاری
راهکارهایی برای مدیریت استرس محیط کاری

 

عوامل استرس زا کوتاه مدت، در بسیاری از مشاغل وجود دارد، مانند رفت و آمد در جلسات طولانی.
اما عواملی مانند حجم کار و یا یک رئیس غیر قابل تحمل از عوامل ایجاد کننده استرس مزمن است.
هر دو نوع از استرس می تواند حجم وسیعی از مشکلات سلامتی جسمی و روانی را به همراه داشته باشد.

گاهی عواملی مانندبی عدالتی در محیط کار، کمال‌گرایی در عملکرد شغلی، انتظارات نامتناسب اطرافیان و دیگر همکاران و بی‌علاقگی به شغل و … باعث ایجاد استرس در محیط کار کی‌شود. در ادامه راهکارهایی برای مدیریت استرس محیط کاری در اختیار شما قرار خواهیم داد.

 

راهکارهایی برای مدیریت استرس محیط کاری
راهکارهایی برای مدیریت استرس محیط کاری

 

از علائم و نشانه‌های استرس کاری می‌تواند احساس اضطراب، تحریک‌پذیری و یا افسردگی، بی‌علاقگی و از دست‌دادن تعلقات شغلی، کاهش تمرکز، ناراحتی‌های ناحیه شکمی، پرش عضلات و یا سردرد، بی‌قراری در هنگام خواب، کاهش میل‌جنسی، خستگی مفرط حین کار باشد.

روش‌هایی برای مدیریت استرس محیط کاری :

 

1. عوامل ایجاد کننده استرس را شناسایی کنید : فهرستی از چیزهایی که به افزایش سطح استرس در شما کمک می‌کنند، تهیه کنید. چیزی را از قلم نیندازید و سپس بعد از شناسایی مشکلات به فکر رفع آن باشید.

2. موفقیت های گذشته خود را هنگام رویارویی با مشکلات برای خود مرور کنید : به یاد آوری استعدادهای طبیعی و روش های موفقیت‌آمیز پیش از این، شما را از دوران‌های سخت عبور داده و اتفاقات خوبی را برایتان رقم می‌زند.

3. یک تخته تاثیرگذار درست کنید : در دفتر کارتان تخته‌ای قرار دهید و یادداشت‌هایی را روی آن بچسبانید مشخص کنید. این یادداشت‌ها می‌تواند کارهای کوچکی که همکارانتان برای شما انجام داده‌اند، جملات مثبت و هر چیز دیگری که حال شما را خوب می‌کند باشد.

 

روش‌هایی برای مدیریت استرس محیط کاری
روش‌هایی برای مدیریت استرس محیط کاری

4. راه بروید : راه رفتن تاثیر زیادی در کاهش استرس دارد.

5. تغذیه مناسب داشته باشید : خوردن وعده‌های غذایی کم حجم اما متعدد، علاوه بر اینکه قند خون شما را تنظیم می‌کند، باعث می‌شود تمرکزتان بالا رود و انرژی خوبی به شما می‌دهد.

6. هیچ‌گاه دیر نکنید : اگر روزتان را به این خاطر که دیرتان شده و با دویدن به سوی محل کار شروع کنید، در واقع قبل از اینکه روز کاری شروع شود، به خود استرس وارد کرده‌اید.

7. نفس عمیق بکشید : نفس کشیدن درست، سیستم عصبی شما را تقویت می‌کند. حتما زمانی را برای توقف کار و نفس کشیدن در نظر بگیرید.

8. استفاده از لباس مناسب : در صورتی که قوانین محل کار شما اجازه می دهد سعی کنید تا حد امکان از لباس هایی با رنگ‌های شاد استفاده کنید.

 

روش‌هایی برای مدیریت استرس محیط کاری
روش‌هایی برای مدیریت استرس محیط کاری

 

9. تغییر در دکوراسیون : سعی کنید محیط شخصی خود، مثل اتاق یا میز کار خود را با اضافه کردن چند عکس، تقویم با اشکال خنده دار یا یک اثر هنری زیباتر کنید.

10. به قدر کفایت بخوابید‌ : استرس و نگرانی،بی‌خوابی را به‌همراه می‌آورد و بی‌خوابی شما را مستعد استرس بیشتر‌می‌کند‌.

11. مثبت اندیش و مهربان باشید : مهم نیست که چه حالتی دارید اما سعی کنید که در هنگام صحبت با همکارانتان حالتی دوستانه و صمیمی داشته باشید.

12. برنامه‌ریزی متعادلی داشته باشید : کار مداوم و نداشتن تفریح صبر شما را در یک آن لبریز خواهد کرد. بین کار و زندگی خانوادگی‌، فعالیت‌های اجتماعی و فردی خود تعادل برقرار کنید‌.

13. استراحت کوتاه و منظمی برای خود فراهم کنید : سعی کنید حتی‌الامکان در هنگام ناهار از پشت میز بیرون بیایید‌. قدم زدن دور از میز باعث آرامش خاطر شما و بازدهی بیشترتان خواهد شد‌.

14. سیگار را کنار بگذارید : نیکوتین موجود در سیگار یک ماده مخدر محرک است که خود مولد سطح بالایی از استرس است، نه کاهش‌دهنده آن.

15. وسواس کمال‌گرا بودن را کنار بگذارید : در پایان باید گفت همه چیز به خودآگاهی و هوش احساسی بستگی دارد. با شناخت عوامل استرس‌زا و مدیریت آن عواملی که قابل کنترل هستند و وسواس نداشتن روی عواملی که نمی‌توانید آن‌ها را کنترل کنید، امکان ایجاد تعادل در زندگی شما ایجاد می‌شود.

روش‌هایی برای مدیریت استرس محیط کاری
روش‌هایی برای مدیریت استرس محیط کاری
برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن