فناوری

محدودیت های جدید در ارسال پیام در واتس اپ ، برای مقابله با کرونا

WhatsApp در روز سه شنبه با توجه به نظارت دقیق در مورد برنامه های پیام خصوصی برای گسترش اطلاعات نادرست در رابطه با همه گیری کروناویروس ، اظهار داشت که برای این امر محدودیت های جدیدی را برای ارسال پیام ها ایجاد می کند.

از سه شنبه ،پیام‌هایی که به تشخیص واتس‌اپ به‌گونه پیاپی فورارد شده باشد، شناسایی شده و امکان فوروارد همزمان آن‌ها به بیش از یک کاربر، لغو می‌شود.

این حرکت به منظور کاهش سرعت حرکت اطلاعات از طریق WhatsApp طراحی شده است ، تا حقیقت و داستان را به صورت واقعی تر جلوه دهد.

مسئولین واتس آپ گفتند که: “ما می دانیم كه بسیاری از كاربران اطلاعات مفیدی را ارسال می كنند ، و همچنین فیلم های خنده دار ، یادداشت ها و… حتی در هفته های اخیر ، مردم همچنین از WhatsApp برای سازماندهی عمومی و حتی حمایت از کارکنان بهداشت استفاده کرده اند.”

این شرکت که بخشی از فیس بوک است ، در یک پست وبلاگ گفت. “با این حال ، ما شاهد افزایش قابل توجهی در میزان ارسال اطلاعات هستیم که کاربران به ما گفتند می تواند در گسترش اطلاعات غلط نقش داشته باشد. ما در تلاشیم که انتشار این پیام ها کم شود تا WhatsApp مکانی برای مکالمه شخصی باشد.”

در سال 2018 واتساپ ابتدا محدودیت ارسال پیام‌ها را در تیرماه روی ۲۰ بار و در هند با محدودیت ۵ بار آزمایش کرد. قبل از این آزمایش می‌توانستید یک پیام را برای ۲۵۶ نفر فوروارد کنید. واتساپ شروع به بر چسب زدن پیام‌های ارسال‌شده در آن زمان کرد. محدودیت‌های اولیه به‌وسیله‌ی یک‌سری از حملات وحشیانه و قتل‌ها در هند به‌وجود آمدند که توسط انتشار اطلاعات نادرست درباره آدم‌ربایی کودکان آغاز شد.

ماه گذشته ، سی ان ان و سایر سازمان های خبری دریافتند که این برنامه برای به اشتراک گذاشتن انواع اطلاعات نادرست در مورد “علاج” درمان COVID-19 و اغفال درباره فعالیت نظامی مربوط به این بیماری استفاده شده است.
نخست وزیر ایرلند ، لئو وارادکار ، از مردم خواست که “لطفاً برای به اشتراک گذاشتن اطلاعات تایید نشده در گروه های واتساپ را متوقف کنید.”

در پاسخ ، واتس اپ یک ربات ساخته شده توسط سازمان بهداشت جهانی را که اطلاعاتی در مورد این بیماری توسط متخصصان مراقبت های پزشکی انجام شده است را ارائه داده است. این برنامه توسط بیش از 10 میلیون نفر استفاده شده است. WhatsApp همچنین 1 میلیون دلار به شبکه بین المللی برای تحقیق راجب این بیماری اهدا کرد.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن