سبک زندگی

چطور یک برنامه ریزی روزانه ایده‌آل و همه‌جانبه داشته باشیم؟

ما باید یک جهت کلی و برنامه ریزی دقیق برای زندگی داشته باشیم. با برنامه ریزی، مدیریت و کنترل کارها آسان‌تر می‌شود، می‌توانید میان اهداف کوتاه‌مدت و بلند‌مدت تعادل برقرار و کارها را بر اساس اهمیتی که برایتان دارند اولویت‌بندی کنید. با ما همراه باشید تا ببینید چطور می‌توانید یک برنامه ریزی روزانه‌ ایده‌آل و مناسب داشته باشید.

1- پیدا کردن یک محل آرام

نیاز به جایی داریم که کسی مزاحم ما نشود و بتوانیم با تمرکز کامل برنامه ریزی کنیم، ما قرار است یک زندگی را طراحی کنیم بنابراین حداقل شرط لازم این است که در یک محل آرام و بدون حواس پرتی آن را انجام دهیم.

2- روی کاغذ بنویسید

لازم است اهداف و برنامه زندگی تان را روی کاغذ بنویسید،وقتی اهداف و برنامه هایمان را می نویسیم، باعث می شود، انتخاب بهتری داشته باشیم، کمتر اشتباه کنیم، حواسمان پرت نشود و تمرکز داشته باشیم.

3- مشخص کنید چه زمانی بیشترین بهره‌ور‌ی را دارید

در حین برنامه ریزی به ترتیب انجام کارها توجه کنید. بهتر است کارهای مهم‌ را که نیاز به تمرکز بیشتری دارند صبح‌ها که مغز انسان آماده تر است و انرژی بیشتری دارید انجام دهید و کارهای کم اهمیت تر را به بعدازظهرها موکول کنید.

4- از وقت‌های تلف‌شده بکاهید

برخی از کارهایی که موجب اتلاف وقت می شوند واقعا اجتناب‌ناپذیر هستند مثل رفت‌و‌آمد به محل کار یا مراجعه به ادار‌ه‌ای خاص در شلوغ‌ترین ساعت روز ولی با یک برنامه ریزی روزانه میتوانید از اتلاف وقت بکاهید.

5- برنامه‌ هر روز را شب پیش بریزید

بهتر است از پیش برای روزتان برنامه ریزی کنید.اغلب افراد موفق هر شب این کار را انجام میدهند. بهتر است یک برنامه‌ موقتی از ترتیب کارها و زمان لازم برای هر یک تهیه کنید و امکان جابه‌جایی و انعطاف‌پذیری را هم برای آن در نظر بگیرید.

 چطور یک برنامه ریزی روزانه ایده‌آل و همه‌جانبه داشته باشیم؟

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن