سبک زندگی

چگونه در مشاجرات خونسردی خود را حفظ کنیم

خونسردی در بسیاری از مواقع بحرانی و در مشاجرات می تواند به شما کمک کند که آن شرایط سخت را مدیریت کنید.

مردم معمولا هنگامی که خشم به بالاترین سطح می رسد عقل خود را از دست می دهند و بدون کمک گرفتن از فکر خود دست به کارهایی می زنند که بعدها موجب پشیمانی آنها می شود. ممکن است حرفی بزنند و یا کاری انجام دهند که بعدا از آن پشیمان شوند.

به جای گلاویز شدن نفس عمیق بکشید

کشیدن یک نفس عمیق میتواند به خونسردی شما کمک کند.در هنگام مشاجره سعی کنید یک نفس عمیق بکشید و به سرعت آن مکان را ترک کنید.

به جای فحش دادن گوشی را خاموش کنید

گاهی وقت ها بی پاسخی بهترین پاسخ است اما نشان دادن واکنش به رفتارهای یک مزاحم، به او می گوید: «به هدفم رسیدم و حسابی عصبانی اش کردم!» به جای آنکه خودتان را به خاطر رفتار فرد دیگری آزار دهید، بدانید که شما مسئول اعمال دیگران نیستید و نمی توانید آنها را تغییر دهید. شاید بخش اصلی خشم و ناراحتی که با تماس های مزاحم به شما هجوم می آورد، به خاطر این تفکر باشد که «چرا بعضی ها مبادی آداب نیستند!» انتظار نداشته باشید همه آدم ها مثل شما رفتار کنند و به اصول شما پایبند باشند.پس خونسردی خود را حفظ کرده و تماس را قطع کنید.

به جای قضاوت کردن، با هم حرف بزنید

شش ماه پیش از من پول قرض کرده اما پولم را پس نمی دهد. می خواهم هر چه در دلم هست را به او بگویم و بعد هم رابطه ام را قطع کنم.

گاهی رفتار خود ما دلیل عصبانیت مان می شود. اگر پولی راکه به آن احتیاج دارید به کسی قرض داده اید و او از پس دادنش امتناع می کند، نگاهی به رفتارهای خودتان بیندازید.

راهکارهایی برای خونسردی شما، شاید خود شمایید که قدرت گفتن این موضوع را به او ندارید و با بی اعتنایی، او را از احتیاجتان بی خبر نگه داشته اید.

به جای محکوم کردن او، به خودتان نگاه کنید

همسرم برای دومین بار به من دروغ گفته است. دلم می خواهد همین حالا از این خانه بروم. تحمل زندگی با یک دروغگو را ندارم.

قبل از بستن چمدانتان از خود بپرسید که دروغ گفتن های او نشانه چیست؟ آیا همسرتان در گذشته با دروغ گفتن امتیازاتی را به دست آورده و به استفاده از این شیوه برای امتیاز گرفتن عادت کرده؟ آیا می ترسد با گفتن حقیقت عشق شما را از دست بدهد؟ آیا برخوردهای غیرمنطقی شما در دفعات قبل او را از گفتن حقیقت ترسانده؟ پیش از آنکه به خاطر دروغ شنیدن از کوره در بروید، بهتر است دلیل این اتفاق را پیدا کنید.

بعد می توانید با همسرتان وارد یک مذاکره آرام شوید. بگویید احساس می کنم از موضوعی بی خبر مانده ام، باور کن آدم قبلی نیستم و تحمل شنیدن حقیقت را دارم. شاید با شنیدن حقیقت ناراحت شوم اما باید دانستن واقعیت را حق من بدانی. گاهی خود ما هستیم که با قرار دادن افراد در یک موقعیت، از آنها دروغگو می سازیم.

یوگا انجام دهید

توصیه می کنیم گاهی نیز به کلاس های یوگا و مدیتیشن بروید، کمی موزیک آرام گوش کنید تا آرامش و خونسردی خود را به دست بیاورید.

چگونه در مشاجرات خونسردی خود را خفظ کنیم

 

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن