طب سنتی

افزایش هوش جنین با روش‌های طب سنتی

داشتن فرزند باهوش یکی از چیزهایی است که هر مادری تمایل به داشتن آن دارد. اما چگونه می توان دوران بارداری خوبی را برای مادران فراهم کنیم تا فرزند باهوشی رشد و نمو پیدا کند؟ در طب سنتی روش ها و تدابیری وجود دارد که با رعایت و کاربرد آن می توان به این خواسته دست یافت. البته نباید انتظار داشت با مصرف چند عدد میوه به راحتی هوش فرزندمان را بالا ببریم اما رعایت این نکات تاثیر شگرفی بر هوش نوزاد خواهد داشت، پس همراه ما باشید تا با این تدابیر آشنا گردید.

افزایش

مصرف کُندُر:

مصرف کُندُر اولین پیشنهاد برای افزایش هوش کودکان است. البته هنوز تحقیقات گسترده ای در این زمینه صورت نگرفته است؛ اما می توان از هفته 12 تا 14 بارداری کُندُر را به اندازه یک نخود بجود. شایان ذکر است که جویدن کُندُر باید به گونه ای باشد که با بزاق دهان مخلوط شود.

به یاد داشته باشید در طول دوره بارداری از این گیاه استفاده نکنید. مادران باردار تنها در دوره ذکر شده می توانند از کُندُر استفاده کنند.

با توجه به وجود مواد گیاهی تقلبی در حال حاضر پیشنهاد می گردد مادران باردار از کُندُر حدالامکان استفاده نکنند.

گوش سپردن به موسیقی:

محققان گوش سپردن به موسیقی مخصوصا موسیقی مورد علاقه مادر و موسیقی های آرامش بخش را عامل موثری در افزایش هوش نوزاد دانسته اند.

بوییدن عطرهای طبیعی:

عطرهای طبیعی و گرمی مانند عطر گل محمدی، بهار نارنج، عطر لیموی تازه و هِل تاثیر خوبی بر این روند دارد.

دوری از استرس:

دور نگه داشتن مادران باردار از محیط استرس زا و پرتنش و محیا ساختن محیطی آرام برای آن ها می تواند در داشتن کودکی باهوش تاثیر شگرفی داشته باشد. البته این را باید یادآور شد رشد هوش کودک پس از به دنیا آمدن او همچنان ادامه دارد لذا داشتن برنامه های تقویت هوش کودک در این روند بی تاثیر نمی باشد.

ماساژ کودکان:

ماساژ دادن کودکان به خصوص در ساعات اولیه تولد و روزهای اولیه پس از تولد در هوش کودک تاثیر فراوانی دارد. البته باید این را یادآور شد این عمل باید به آرامی صورت گیرد.

ورزش مادران:

مادران باید بدانند ورزش معتدل و مداوم آن ها تاثیر زیادی هم بر کیفیت زایمانشان دارد هم می تواند عامل مهمی در افزایش هوش کودکشان به شمار آید. ورزش کردن به خصوص برای مادرانی که به فشارخون، دیابت یا افزایش وزن دچار هستند بسیار توصیه می شود.

نکته:

تمام تدابیر ذکر شده در بالا بهتر است با نظر پزشک متخصص انجام شود و مادران باردار از مصرف خودسرانه آن خودداری کنند زیرا میتواند نتایج جبران ناپذیری داشته باشد.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن