پزشکیسلامت و تندرستی

چند عادت اشتباه در روزهای کرونایی

نکات کوچک اما کاربردی در دوران شیوع ویروس کرونا

آشنایی با چند عادت اشتباه در روزهای کرونایی

این روزها همه افراد برای پیشگیری از ویروس کرونا سعی میکنند تمامی توصیه های بهداشتی را رعایت کنند و از عوامل آسیب زا دوری نمایند. در ادامه با چند عادت اشتباه در روزهای کرونایی و برخی از نکات کوچک اما کاربردی در دوران شیوع ویروس کرونا آشنا خواهید شد.

استفاده مکرر از مواد شیمیایی

مواد شیمیایی موجود در پاک کننده ها آثار مخربی بر روی کودکانی که دچار آسم هستند می گذارد و موجب سمی شدن هوای خانه می گردد. سعی کنید از پاک کننده های طبیعی به جای محصولاتی نظیر وایتکس و الکل استفاده کنید.

اسکاچ و سیم ظرفشویی

سیم ظرفشویی و اسکاچ منبع آلودگی ها و تجمع میکروب ها هستند. آنها می توانند موجب انتقال میکروب ها به سایر ظروف و سطوح شوند.

روزانه یک مرتبه با قرار دادن در آب جوش یا مایکروویو آنها را ضد عفونی کنید.

ضدعفونی سطوح

احتمالا در هنگام نظافت یادتان می رود برخی از سطوح را ضدعفونی کنید. تمامی سطوحی که در طول روز با آنها تماس پیدا می کنید نظیر دستگیره‌ها، شیر آلات، نرده ها، اسباب بازی بچه ها، میزها و صندلی ها باید ضدعفونی گردند.

ورود به منزل با کفش

کفش ها منبع تجمع آلودگی هستند. هنگامی که از بیرون منزل وارد خانه می شوید کفش ها را پشت در درآورده و در صورت نیاز قبل از آوردن به منزل آنها را ضد عفونی کنید.

پنجره ها را باز کنید

روزانه از انرژی طبیعی خورشید و هوای تازه استفاده کنید. هوای تازه موجب تنظیم فشار خون و بهبود مشکلات خواب میشود.

دستمال کاغذی های استفاده شده

پس از هر بار استفاده از دستمال کاغذی آن را در سطح زباله بیندازید. از قرار دادن دستمال بر روی میز، داخل کیف و سایر سطوح خودداری کنید.

تغذیه سالم ندارید

داشتن تغذیه سالم یکی از راه های مقابله با کرونا ویروس است. تغذیه مناسب موجب بهبود سلامتی و تقویت ایمنی بدن می شود. در این دوران سعی کنید به جای استفاده از هله هوله و تنقلات بی فایده از مواد غذایی سالم و طبیعی استفاده کنید.

نگهداری از گل و گیاه

وجود گیاهان طبیعی در منزل می تواند موجب پاکسازی هوا و دادن حس نشاط و سرزندگی به شما شود.

تعویض روتختی و روبالشی ها

روبالشی ها و روتختی ها منابع تجمع باکتری ها و آلودگی ها هستند، سعی کنید بیشتر از قبل به نظافت ملحفه ها اهمیت داده و مرتب آنها را بشویید.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن