طب سنتی

تدابیر طب سنتی در کنترل خشم و عصبانیت

طب سنتی «گرمیجات» را که مولد خلط صفرا می‌باشند عامل اصلی افزایش خشم و عصبانیت می داند. مواد غذایی با طبع گرم مانند فلفل، زنجبیل، دارچین و …. می توانند این خاصیت را داشته باشند.

عصبانیت

کنترل خشم در طب سنتی:

1- بوییدن عطر گلاب:

شما می توانید گلاب را به صورت اسپری به سر و صورت خود بزنید تا علاوه بر کاهش خشم، سبب افزایش آرامش و زیبا سازی پوست شما گردد.

2- بوییدن عطر میوه های تازه:

میوه های تازه مثل لیمو و پرتقال را بو کنید. این کار حس تازگی و آرامش بسیاری به شما منتقل می سازد.

3- مصرف شربت های گیاهی:

شربت های گیاهی مانند شربت بیدمشک، کاسنی و شاتره می توانند با کاهش تولید خلط گرم در کبد سبب کاهش میزان عصبانیت و خشم در شما گردند.

4- بوییدن خیار تازه:

خیار تازه، مزاج آرام کننده ای دارد از این رو برای کنترل خشم و عصبانیت گزینه ی مناسبی می باشد.

5- مصرف خیار سکنجبین:

خیار را رنده کنید و در سکنجبینی که مایل به ترشی دارد اضافه کنید. این ترکیب علاوه بر کاهش عصبانیت در کاهش میل جنسی افرادی که بسیار گرم مزاج می باشند کارآمد و موثر می باشد.

6- تغییر شیوه زندگی:

علاوه بر موارد گیاهی و خوراکی که معرفی شد برخی عوامل محیطی نیز وجود دارند که با تغییر آن ها می توان به آرامش بیشتری دست یافت. مانند گوش سپردن به موسیقی آرامش بخش، استفاده از رنگ های آرام مانند سفید، آبی و عدم استفاده از رنگ های پرتنش مثل قرمز و نارنجی، عدم استفاده از بوهای گرم.

7- استفاده از رنگ های مناسب:

برخی رنگ ها در معماری اسلامی به فراوانی به کار رفته اند. مانند لاجوردی، فیروزه ای، سبز، آبی و رنگ های سرد و خنثی، رنگ های به کار رفته در کاشی کاری ها، مسجدها و گنبدها همگی در کاهش خشم و تسهیل بخشی از پیکر ما که همان روح طلبی است تاثیر موثری دارد.

8- مصرف شربت آرامش:

شربت آرامش مخلوطی از تخم بالنگ و گلاب و عرق بیدمشک است. این شربت برای معده بسیار مقوی بوده و خشم و عصبانیت را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن