اخباراخبار داغ

درخواست شناور شدن ساعات کار ادارات پایتخت

شناور شدن ساعات اداری کمک خواهد کرد از ساعات پیک جلوگیری کنیم و همچنین بتوانیم با رعایت فاصله گذاری اجتماعی در سیستم حمل و نقل عمومی، امکان انتقال ویروس کرونا کاهش پیدا کند.

سخنگوی شورای شهر تهران بیان کرد: شناور شدن ساعات اداری کمک خواهد کرد از ساعات پیک جلوگیری کنیم و همچنین بتوانیم با رعایت فاصله گذاری اجتماعی در سیستم حمل و نقل عمومی، امکان انتقال ویروس کرونا کاهش پیدا کند.

به گزارش ایسنا،علی اعطا در یک برنامه رادیویی در خصوص درخواست شورای شهر برای شناور شدن ساعات کار ادارات ، در توضیح شناور شدن ساعات اداری گفت: بعد از اینکه بحث تعطیل شدن یا نشدن حمل و نقل عمومی در ایام نوروز مطرح شد، در نهایت مقرر شد سیاست فاصله گذاری اجتماعی در حمل و نقل عمومی اعمال شود و همچنان سیستم اتوبوس و مترو به کار خود ادامه دهد. یکی از مصادیق فاصله گذاری اجتماعی این بود که صندلی ها یکی در میان برای شهروندان قابل استفاده است.

وی همچنین اشاره کرد: در طول روز، گلوگاه های زمانی و مکانی نیز داریم یعنی در بعضی ساعات همچون زمان شروع و پایان ادارات شاهد شلوغی مترو و اتوبوس خواهیم بود. برای اینکه گلوگاه های زمانی را کنترل و از تراکم در ساعات پیک جلوگیری کنیم، ساعات کار باید شناور شود. به عنوان مثال به جای اینکه ساعت 8 شروع کار ادارات باشد، کارمندان بتوانند بین 7 تا 9 در محل کار حضور داشته باشند و از آن طرف، ساعت پایان کار نیز بین 2 تا 4 یا بین یک تا سه باشد.

ساعات کاری ادارات در وضعیت ویروس کرونا

وی افزود: با توجه به اینکه بحران کرونا در سطح کشور رخ داده است، شورای شهر تابع سیاست ها و مصوبات ستاد ملی کرونا است زیرا در حال حاضر ساختار مدیریت بحران شکل گرفته است و شورای شهر نیز باید در همین ساختار حرکت و اقدام کند. بنابراین شورای شهر مرجع تصویب نیست و تنها می تواند پیشنهاد خود را ارائه کند.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن