طب سنتی

تدابیر طب سنتی در کاهش و درمان سرفه های مزمن

سرفه های خشک و مزمن هیچ‌گاه با خلط همراه نیستند. این سرفه ها بر اثر واکنش های آلرژیک نسبت به آلودگی هوا، ویروس ها، باکتری ها و گرد و غبار در سیستم تنفسی به وجود می آیند.

سرفه

سرفه های خشک و مزمن یکی از آزاردهنده ترین فعالیت های طبیعی محسوب می شود که بدن برای دفع عوامل بیماری زا و مضر انجام میدهد. اگرچه داروهای فراوانی برای کاهش این سرفه های وجود دارند؛ اما همه آن ها کارساز نبوده و برخی از آن ها احتمال آلرژی زا بودن دارند. در ادامه این مطلب قصد داریم با تدابیر طب سنتی آشنا شویم که به طور طبیعی به درمان این گونه از سرفه ها کمک شایانی می کنند.

درمان:

1-شیر و عسل

ترکیب شیر و عسل یک داروی طبیعی و آنتی بیوتیک قوی محسوب می شوند که در درمان بسیاری از بیمارهایی که مربوط به قسمت ریه می شوند مفید می باشد.

شیر تازه را با دوقاشق عسل مخلوط کنید و سه مرتبه در روز میل کنید تا زمانی که علائم بهبود مشاهده گردد.

2-بخور اکالیپتوس و لیمو

برای درمان سرفه های خشک،  اکالیپتوس و لیمو به دلیل خواص ضد باکتریایی که دارند بسیار مفید می باشند.

یک لیتر آب را با برگ های اکالیپتوس و مقداری آب لیمو با هم مخلوط کنید و بجوشانید. سپس حرارت را کاهش دهید اما قطع نکنید، سر خودتان را بپوشانید و بخور را از طریق بینی استنشاق کنید.

به یاد داشته باشید درهنگام استفاده از بخور، آن را به صورت خود زیاد نزدیک نکنید زیرا اینکار سبب می شود پوست صورتتان در اثر بخار بسوزد.

استفاده از بخور گیاهان یکی از بهترین روش های درمان برای بیماری های تنفسی مانند سرفه های خشک و مزمن محسوب می گردد.

3-فلفل و عسل

نصف فنجان عسل را با 1 قاشق پودر فلفل مخلوط کنید و به ظرف شیشه ای انتقال دهید. سپس هر 5 ساعت یک بار این ترکیب را میل کنید.

ترکیب عسل و فلفل یک آنتی بیوتیک طبیعی را ایجاد می کند که در درمان تحریکات گلو و مواردی که سبب ناراحتی گلو می شوند بسیار مفید است.

نکته:

اگر چه این آنتی بیوتیک های گیاهی و طبیعی بسیار مفید هستند اما به یاد داشته باشید نباید از همه آن ها بطور هم زمان استفاده کنید بلکه هر کدام را بصورت جدا از هم استفاده کنید. اگر پس از چند روز علائم کاهش نیافت، حتما به پزشک مراجعه نمایید.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن